Jak poprawnie napisać zdanie: Napiłabym się chętnie lampki szampana?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy Ich möchte Champagnerglas sehr trinken? będzie poprawnie.
i czy zdanie Ich sorge ob ich beklaide gut in Verortung Mutter. ( Martwię się czy dobrze sprawuję się w roli matki)
No, "początkująca" to nie jesteś. Od 2007 odrabiano za ciebie.
Zalecam zakładkę "nauka" u nas. Wtedy to ma sens.
I, nie staraj się jeszcze tworzyć nowych słów!
7 lat i taki poziom?
oto są skutki pomocy Moko
Uczyłam sie niemieckiego w liceum. Właściwie można powiedzieć, ze jestem początkująca, bo jedyne co pamiętam to jak się przedstawić w kilku zdaniach. Od jakiegoś czasu wzięłam się za samodzielną naukę. Stawiam pierwsze kroki. Codziennie staram się pisać ok 10 zdań w języku niemieckim, tym razem miałam wątpliwości, więc postanowiłam się zapytać jak to powinno wyglądać.
Do niemieckiego byłam zmuszona, a z kolei angielski opanowałam z własnej woli, samodzielnie na poziomie, który pozwala mi się dogadać, oglądać filmy po ang i czytać książki. Podejście do wielu rzeczy zmienia się z czasem. :) Nie atakujcie mnie, bo mam dobrą wolę i chęci, zeby się uczyć. Teraz.
W jakim słowniku, więc, znalazłaś "Verortung Mutter"?

Nie cuduj.
10 zdań po niemiecku, to "statystyczna" nauka.
Najpierw przekonaj cały świat, że "wzięłaś się za samodzielną nakę", bo takich mamy tutaj wielu. I nic.
Dostaniesz od nas najszerszą pomoc.
Ale, nie odrabianie za ciebie!

Maszeruj do "Nauka" i zacznij od "Ala miała kota" = jakby to było po niemiecku?
edytowany przez niuniel: 22 cze 2014
Cytat: wiorki
Nie atakujcie mnie, bo mam dobrą wolę i chęci, zeby się uczyć. Teraz.
Zobaczymy za niedługo.
Dobrymi chęciami piekło wybrukowane.
Niuniel póki od miesiąca nie licząc kilku dni wolnych przerabiam słówka z aplikacji na telefonie, od tygodnia piszę 10 zdań dziennie. Poza tym "dobrymi chęciami piekło wybrukowane", a mimo wszystko moje chęci poskutkowały tym, że znam już jeden język obcy, więc myślę, że mam na tyle samozaparcia, żeby nauczyć się drugiego skoro udało mi się zmienić nastawienie z szkolnego "niemiecki jest be, nie chcę go znać" na "fajnie byłoby znać kolejny język, zabieramy się do roboty". Szkoda, że nikt mi nie pomógł, bo akurat ze zdaniami w stylu Ala ma kota nie mam problemu, a akurat trudność sprawiło mi wyobrażenie sobie jak mogłyby w jęzku niemieckim brzmieć dwa powyższe zdania. Wymyślając zdania do nauki korzystam z wyobrazonych scenek w mojej głowie. Stąd akurat te zdania a nie inne. Tak po prostu jest mi wygodnie. Niuniel nie martw się. Już znikam z tego forum, zeby Ci nie zajmować głowy w niedzielny poranek zbędnymi rozważaniami. Najwyżej kiedyś w toku nauki sama zajrzę wstecz do zeszytu i poprawię błędy w zdaniach.
edytowany przez wiorki: 22 cze 2014
A, nie mówiłem?
Już znikasz z tego forum.
Obraziła się, jak każdy małoletni Polak, co "chce się uczyć".
Znikaj. Nie martwię się.
Zaoferowałem pomoc.

Nie chcesz?
Twoje małpy - twój cyrk.

btw. Pytałem, jak by było "Ala miała kota", a nie "ma".

A, gdybyś zrobiła "Ala miałaby kota.", albo "Ala chciałaby mieć kota." To wiedziałabyś, jak się napić lampki szampana.
Zeszyt wstecz ci nie pomoże, bo tam i tak niezrozumiałe dla ciebie rzeczy.
Ich würde gerne Champagner trinken

i co?
Myślisz, że w ten sposób nauczysz się niemieckiego?
Tak myślę, że w taki sposób nauczę się niemieckiego.
Ala miała kota też umiem napisać.
Nie zauważyłam, żebyś zaoferował pomoc. Wybacz, ale dostaniesz od nas najszczerszą pomoc w kontekscie Twoich wypowiedzi nie brzmi przekonująco.
Cytat: wiorki
Tak myślę, że w taki sposób nauczę się niemieckiego.
Ala miała kota też umiem napisać.
Nie zauważyłam, żebyś zaoferował pomoc. Wybacz, ale dostaniesz od nas najszczerszą pomoc w kontekscie Twoich wypowiedzi nie brzmi przekonująco.
Jeśli chcesz pisać o mnie, to nie ma sprawy. Ja jestem "bezczasowy" i niezależny od posiłków. Internet jest dzisiaj wszędzie i o każdej porze doby oraz dnia tygodnia.
Pisałem "najszerszą", a nie "najszczerszą"!

Ty chcesz się uczyć - nie ja.
Mam się dla ciebie bić po pierwsiach, by cię przekonać?
Nie chcesz, to nie.
Weź swego Androida i rób Verortung.
Na pewno dużo się od tego telefona nauczysz.

btw1. To, jak jest to "Ala miała kota" i inne zdania z Alą?
Chcesz się uczyć, czy nie?

btw2. To zdanie podane tobie do "nauczenia się" ma jeszcze kilka możliwości. Aby je poznać zalecam naszą zakładkę "Nauka.
edytowany przez niuniel: 22 cze 2014
Haupt-btw:
im więcej chrzanisz o d..e Maryni, tym gorzej dla ciebie.
edytowany przez niuniel: 22 cze 2014
gosia! Wstawaj! Bierz go!
Robota czeka, a ty jeszcze im Saich!
Cytat: wiorki
Tak myślę, że w taki sposób nauczę się niemieckiego.
Wskazówka praktyczna dla "wiorki":
twoim Moderatorem jest babybaccara i powinna ci dać ostateczne i wyczerpujące odpowiedzi oraz się ustosunkować do naszych.
Cytat: wiorki
Tak myślę, że w taki sposób nauczę się niemieckiego.

mylisz się :(
Cytat: niuniel
gosia! Wstawaj! Bierz go!

Fass!
Wunderhorn a może jednak Ty się mylisz. Nie napisałam, ze będzie to jedyny element mojej nauki. Zresztą szkoda mojego czasu na takie jałowe dyskusje.
Cytat: wiorki
Zresztą szkoda mojego czasu na takie jałowe dyskusje.
Jasne! Marsz do kuchni i przygotować obiad!
Na coś się może przydasz. Przynajmniej ugotujesz kartofle. Jak umisz.
W telefonie możesz sprawdzić, jak to się robi.
Wbolcowujesz "gotowanie kartofla" i masz.
Cytat: wiorki
Wunderhorn a może jednak Ty się mylisz. Nie napisałam, ze będzie to jedyny element mojej nauki. Zresztą szkoda mojego czasu na takie jałowe dyskusje.

to napiszę na podstawie obecnie dsotępnej wiedzy w dziedzinie glottodydaktyki i lingwistyki
g..no się w taki sposób nauczysz
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia