odmiana czasowników-tłumaczenie grup

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, mam w podręczniku do niemieckiego zadanie na odmianę czasowników i są one podzielone na sześć grup, w sumie to pięć i mam problem ze zrozumieniem kilku grup. Proszę o przetłumaczenie i wyjaśnienie tych grup podaję dwie bo pozostałe są w miarę zrozumiałe.
Podaję grupy:
1) Das Prasens wird aus dem Stamm des Verbs und Endung gebildet. na przykład zahlen, dauren.
5) verben mit "e(h)" im Stamm: Aus "e(h)" wird "ie" in der 2. ind 3. Person singular. na przykład sehen.
Pierwszej grupy w ogóle nie rozumiem a z piątą mam tylko lekki problem ale i tak proszę o wyjaśnienie.
ps. gdyby ktoś nie rozumiał o co chodzi z tymi grupami to jest to podział czasowników, które odmieniają się w charakterystyczny( i podobny ) sposób.
Cytat: Duber123
Cześć, mam w podręczniku do niemieckiego zadanie na odmianę czasowników i są one podzielone na sześć grup, w sumie to pięć i mam problem ze zrozumieniem kilku grup. Proszę o przetłumaczenie i wyjaśnienie tych grup podaję dwie bo pozostałe są w miarę zrozumiałe.
Podaję grupy:
1) Das Prasens wird aus dem Stamm des Verbs und Endung gebildet. na przykład zahlen, dauren.
5) verben mit "e(h)" im Stamm: Aus "e(h)" wird "ie" in der 2. ind 3. Person singular. na przykład sehen.
Pierwszej grupy w ogóle nie rozumiem a z piątą mam tylko lekki problem ale i tak proszę o wyjaśnienie.
ps. gdyby ktoś nie rozumiał o co chodzi z tymi grupami to jest to podział czasowników, które odmieniają się w charakterystyczny( i podobny ) sposób.

To, jakie to te pięć grup?
Cytat: heniekh
To, jakie to te pięć grup?

Przecież podałem dwie grupy bo resztę rozumiem. Są oznaczone 1 i 5 . Proszę o przetłumaczenie opisów tych grup.
Skoro wszystkie grupy są komuś tak bardzo potrzebne to je podam ale ja mam problem tylko z pierwszą i piątą.
oto pięć grup na jakie mój podręcznik dzieli niemieckie czasowniki, grupy te opisują cechy czasowników i jak na podstawie tej cechy czasownik się odmienia.
1)Das Prasens wird aus dem Stamm des Verbs und Endung gebildet. na przykład zahlen, dauren.
2) verben mit-t oder -d im Stamm
3)Verben mit a im Stamm: Aus a wird ä in der 2. und 3 Person singular.
4) Verben mit e im stamm: aus e wird i in der 2. und 3 Person singular.
5) verben mit "e(h)" im Stamm: Aus "e(h)" wird "ie" in der 2. ind 3. Person singular. na przykład sehen.
jak ja nie cierpie niemcikiego niech ktos to zrobi bo tez potrzebuje
Cytat: KotekSuperman
jak ja nie cierpie niemcikiego niech ktos to zrobi bo tez potrzebuje
niemciki som trodne, polciki tes.
trudne :/
Ale sie nie przywitales.
Temat przeniesiony do archwium.