Certyfikat ZOP

Temat przeniesiony do archwium.
Zdałam dziś ZOP na sehr gut. Życze powodzenia wszystkim zdającym w tym roku!!
hello!mozna wiedziec gdzie zdawalas i gdzie sie uczylas niemieckiego?:) i co zamierzasz teraz zrobic z tym certyfikatem?:) Liebe Gruesse
Zdawałam w Opolu, a przygotowywałam się też w Opolu w Towarzystwie Wiedzy Powszechnej. Certyfikat potrzebny jest mi do mojej pracy, a czemy pytasz?
Cześć,
mam pytanie zwłaszcza do osób, które mają za sobą przeprawę z ZOP. Słuchajcie, słuchajcie :), czy w części egzaminu ustnego VORTRAG, tę wypowiedź tworzy się samemu w domu na zupełnie dowolny temat? Nie ma jakiejś listy tematów, z której trzeba wybierać? Mogłabym teoretycznie wybrać temat o inżynierii genetycznej albo projektach Vivienne Westwood?
Proszę o szybkie odpowiedzi.
Do egzaminu ustnego, część Vortrag, przygotowujesz się samemu w domu i możesz wybrać dowolny temat (nie ma żadnej listy tematów, z której trzeba wybrać), z tym, że trzeba go podać podczas części pisemnej. Radzę nie przygotowywać zbyt specjalistycznych tematów ponieważ później są jeszcze do niego pytania, a jakie one będą, tego przewidzieć się niestety nie da.
tak sie pytam, bo też chce go zdawać. Jestem obecnie w niemczech, nie wiem kiedy wroce i czy w ogole wroce, ale już chcialbym o takim czyms pomyslec. Wczesniej duzo uczylas sie niemieckiego, albo zylas w kraju niemiekcojezycznym?
Zeby zdac ZOP trzeba miec juz spora wiedze, wiec gratuluje oceny sehr gut:)
Uczyłam się niemieckiego od 5 klasy podstawówki(ale w szkole podstawowej to były głównie wierszyki i piosenki), w liceum 4 lata, poźniej miałam 4 lata przerwy, tak więc już prawie wszystko zapomniałam. Do niemieckiego wróciłam na 5 roku studiów (byłam rok czasu na stypendium Sokrates-Erasmus w Hannover), wróciłam i rok przygotowywałam się już do samego egzaminu. Sądzę jednak, że jeśli ktoś uczy się intensywnie i bez przerw to można zrobić ten certyfikat dużo wcześniej. Pozdrawiam
o, co za zbieg okolicznosci:) ja tez jestem teraz w hannoverze. Przed tego typu certyfikatami najlepiej jest poznac jezyk taki jakim sie faktycnzie posluguje na codzien a nie ksiazkowym niemcem, bo poziej z czasem mozna sie naprawde rozczarowac, że sie uczylo inaczej a inaczej sie go stosuje w praktyce-jestem takiego zdania:).
A dajesz korki tez?:)
Fajnie, że też jesteś z Hannover. Dawno już tam nie byłam. Daję korki z niemieckiego, ale jak do tej pory to miałam uczniów niezbyt zaawansowanych.
a robilas sobie jakies tam pedagogiczne do tego czy do korkow w domicu taki Ci starczy? (prawdopodobnie starczy, ale tak sie pytam). A praca jesli moge wiedziec to w firmie polsko-niemieckiej?:)
Do korków straczy, chyba, że ktoś się uprze (ale wtedy może zawsze poszukać sobie innego korepetytora). A co do pracy: jak na chwilę obecną to pracuje na uczelni, a to, że napisałam iż ZOP potrzebny mi do pracy, to miałam na myśli, że będę w przyszłości szukać tylko w firmach polsko-niemieckich, a tam taki certyfikat to podstawa. Warto więc go mieć.
no tak. mam pytanie, czy mozna się z Toba jeszcze jakos inaczej kontaktowac poza ta strona? Moze GG? Chcialbym z Toba pogadac na temat egzaminu, niemiekciego i wszystkiego co z tym zwiazane:)
napisz swój numer GG to się odezwę, pozdrawiam
3311974-czesto jako niewidoczny...bis nachher
Słuchajcie, pytanie do tych, co zdali. Zaliczyłam ZOP na 79% z groszami, czyli gut, jak mówi tabelka pod koniec, ale z HV miałam 55% tylko (22/40). Czy dlatego mam na Zeugnisie befriedigend?
Korzystając z tematu, żeby nowego nie tworzyć. Czy dysponowałby ktoś przykładowymi arkuszami z egzaminu ZOP? Jedyne co udało mi się znaleźć to na stronie Instytutu Goethego i z ksiązki "Auf neuen Wegen". Jeśli ktoś mógł się podzielić to byłbym serdecznie wdzięczny za przesłanie na [email] lub podanie linka ;)
idź tym tropem:

http://fudart.webd.pl/phpbb/viewtopic.php?t=369&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Coś dla siebie udało mi się znaleźć, dzięki wielkie ;) jakby ktoś mógł jeszcze pomóc to z góry "vielen Dank" ;)
hej:)

od jakiegos czasu czytam forum na tej stronie, i widzialam ze zdawałas ZOP w Opolu, a czy wiesz może czy jest mozliwośc by zdawac teb egzamin we Wrocławiu? a może ktoś wiem, z Was korzystających z tego formu...
Wg tej strony http://www.ceig.pl/egzaminy.html we Wrocławiu nie da rady, chyba że są tam nieaktualne dane. Jest tam podany link do strony ośrodka organizującego egzaminy, poszperaj, powinno gdzieś się znaleźć ;)
Z regulaminu:
"Eine Prüfung, in der für einen Teilbereich weniger als 60 % (= nicht genügend, aber ausgleichbar) vergeben wurden, kann im Gesamtergebnis nicht besser als mit
“befriedigend” bewertet werden."
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa