Praca dyplomowa z Landeskunde

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,czy ktos pisal z was prace dyplomowa(dyplom w NKJO) z Landeskunde?Jakie wybieraliscie tematy?Dziekuje i pozdrawiam:)
taj ja pisze wlasnie teraz. o Braciach Grimm i analaizie ich bajek. Ob die kindergerechtt sind. a kolezanka pisze o kobietach w bajkach. ciakawe ale zarazem trudne temty.. a landeskunde jest duzo wiec napewno cos wymyslisz ;] powodzenia
hej!
Mam ogromną prosbę.Pisze prace licencjacka z dziedziny Landeskunde(Karnawal w Austrii,Niemczech i szwajcarii).Nie wiem dokladnie co mam umiescic w pierwszym rozdziale gdzie powinnam opisac Landeskunde pod wzgledem teorii,ale dokladnie nie wiem co.Prosze o pomoc,jesli ktos cos wie :)
A może tak najpierw zapytać promotora?
ja mam taką książkę "Didaktik der Landeskunde" Markus Biechele und Alicia Padros, wyd. Goethe-Institut, ale nie wiem czy ona ci pomoże bo tu jest wszystko o Landeskunde, a nie o karnawałach. Ale twoja praca jest tylko opisowa? to nie jest praca dydaktyczna, pod kątem nauczycielskim? czyli jak nauczyć wiedzy o krajach niemieckojęzycznych? w tym przypadku karnawał? bo jak by to miała być praca dydaktyczna to fajnie jest opisać wszystkie karnawały, potem jakieś zadania powymyślać a potem to wszystko w pracy dyplomowej opisać. Np. takie zadanie jak: spędziłeś karnawał w Austrii, opisz koledze swój pobyt w Wiedniu, atrakcje balu itp. Robiłam takie coś przed maturą. Teraz jestem na 3 roku studiów i pisze pracę dyplomową ale o frazeologizmach bo też mnie interesują. pozdrawiam :)

 »

Brak wkładu własnego