Ktory certyfikat wybrać ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, chciałbym po maturze ( w przyszłym roku ) zrobić certyfikat z języka niemieckiego, by móc później studiować w kraju niemieckojęzycznym. Ponieważ przeprowadzane są testy ze znajmości tego języka, muszę mieć pewność, że po niedospanym roku, hektolitrach kawy, tonach papierosów i uzyskaniu danego certyfikatu, będe miał najpełniejsza wiedzę, by moc startować w takich testach. Jaki certyfikat jest najlepszy by zdać bez trudu testy sprawdzające moj poziom wiedzy z j. niemieckiego ? Dzięki i pozdrawiam, Adam.
By móc studiować w Niemczech, musisz mieć zdany jeden z egzaminów: ZOP, KDS, GDS, DSDII, DSH-2, DSH-3, TestDaF (przy tym ostatnim istnieje jednak najczęściej pułap, na który musisz go zdań). W zależności od uczelni są uznawane jeszcze inne. Te podane przeze mnie, to są certyfikaty potrzebne, by podjąć studia na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie, na Uniwersytecie Technicznym w Monachium też uprawniają do studiów. Musisz się zorientować u konkretnej uczelni najlepiej. Co do testów, o których piszesz... o jakie testy chodzi? Może nie mam pełnej wiedzy w tym temacie, ale wydaje mi się, że na uczelniach najczęściej jest organizowany DSH, gdzie DSH-2 odpowiada poziomowie C1, a DSH-3 poziomowi C2. Jednak na pewno nie na wszystkich uczelniach jest przeprowadzany (przykład: TU Berlin). Na sporej części uczelni niejęzykowych wymagają certyfikatów, zamiast przeprowadzać egzaminy ze znajomości języków. Wiem, bo sam się w przyszłym roku wybieram ;)

pozdrawiam
Maciek
Odnośnie testów mam tutaj:

http://www.uzh.ch/studies/application/bachelor/germanexamination_en.html

To ta uczelnia jest dziwna, bo oni wymagaja jakichś egzaminów :D Choć ZOP-a nie mam, mogę się mylić ;)

Pozdrawiam
Tak, właśnie doczytałem, że jak mam któryś z certyfikatów, to nie musze gazminów zdawać ;)
Jeżeli chcesz tam studiować, to polecam Ci zdawać Goethe Zertifikat C1. Jest to stosunkowo łatwy egzamin, nie dużo trudniejszy od rozszerzonej matury z niemca, z tym, że musisz zdać każdą z części na przynajmniej 60% ;) Ale uprzedzam - mało która uczelnia NIEMIECKA akceptuje ten certyfikat jako uprawnienie do podjęcia studiów!

pozdrawiam
Maciek
No i właśnie w tym problem, że potrzebuje czegoś lepszego od C1, na wypadek gdyby było potrzebne coś więcej. A znasz może jakieś książki do np. ZOP, które mogłyby wypełnić lukę pomiędzy maturą z niemieckiego a ZOP ? Mam "Das Oberstufenbuch" , ale to jest chyba nie ten poziom narazie. Pytałem o to w poprzednim temacie, ale brak tam informacji, na temat lektur, które mogłyby uzupełnić tą ilość materiału i przystepnie tłumaczących informacje ;) (najlepiej po polsku oczywiście) .

Dzięki i pozdrawiam, Adam.
Podobno "em" czy "em neu" wydawnictwa Hueber jest dobre, ale nie będę polecał, bo nie miałem tej książki nawet w ręce, gdyż odstraszyła mnie cena. W tej kwestii niestety nie jestem w stanie pomóc ;) Z książek, które gdzieś u mnie zalegają, to chyba w żadnej nie jest wytłumaczone tak, jak być powinno. Absolutnie nie polecałbym "Auf neuen Wegen", żeby przygotowywać się z niej do ZOP, bo za dużo zbędnych rzeczy jest z gramatyki, które w posługiwaniu się językiem niemieckim raczej nie są potrzebne. Z kolei w "das Mittelstufenbuch" nie wszystko jest wytłumaczone tak, żeby po pierwszym razie rozumieć, co autor miał na myśli.

pozdrawiam
Maciek
Em jest takie średnie. Oglonie t5ak ksiązka jest łatwa. Moim zdaniem lepsza jest Mittelstufenbuch. Em jest bardzo schamtyczne, poukladne w kazdym rozdzilae masz cwiczenia z naglowiem wortschatz,hoeren, lesen i pod nim wszyskie cw z rej kategorii do tego rozdzialu.Wszy6stko zalezy od ciebie, co preferujesz.Niktorzy korzystają z Unterwegs, ale nie moge ci nic wiecej powiedziec bo nigdy z niej nie korzystalam.
ja mam w szkole Em Abschlusskurs.
Ale tam jest duża banalnych rzeczy. Miałem pare rzeczy z Auf Neuen Wegen w zeszłym roku.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie