Jakie książki do matury z niemieckiego??

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, chciałam się was jakie książki polecacie do przygotowania się do matury z niemieckiego... tylko nie wiem jeszcze na jakim poziomie chcę zdawać. Proszę napiszcie mi jakie kupić do gramatyki, i w ogóle jakieś ćwiczenia ze słuchu czy coś.. mam książkę HIER UND DA, z angielskiego mamy taką fajną Matura Companion.
A co kupić do niemieckiego??
do gramatyki polecam "alles klar Grammatik". kosztuje około 35zł, zawiera wszystkie zagadnienia gramatyczne do matury zarowno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym :)
zapomnialam wspomniec tez o "Treningu maturzysty" i "Repetytorium maturzysty" z wydawnictwa GREG, książki kosztują około 15 zł i zawieraja gotowe wypowiedzi pisemne, testy ze słuchu i z rozumienia tekstu :)
bardzo dobre są publikacje omegi zarówno ćwiczenia jak i arkusze maturalne
Co do tego alles klara to jak najbardziej popieram. Zalega u mnie sporo książek od niemieckiego, ale z tej ksiązki mi się najlepiej gramatyki uczyło :)
to tak samo jak u mnie :)
podoba mi sie w tej ksiazce ze wszystko jest dobrze podzielone na dzialy i ze do wszystkiego sa przyklady :)
dodatkowo ksiazka jest kolorowa co dobrze dziala na wzrok :P
Nie znam pozycji Alles Klar z gramatyki ale wiem ze podreczniki alles klar Sa tragiczne i ich poziom co najwyzej odpowiada ZD wiec tylko i wylacznie dla tych co chca zdac jako tako niemiecki podstawowy.
JA korzystalam z treningu maturalnego Langenscheidta zarowna z anglika jak i niemca i moge spokojnie go polecic dla tych ktorzy maja juz wyryta niemiecka gramatyke i chca tylko szybciutkiej powtorki. Wiem ze z tej serii sa tez repetytoria leksykalne rowniez godne polecenia.
Pozdrawiam ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie