GDS czy ZOP??

Temat przeniesiony do archwium.
Przeglądam forum i przeczytałem dużo stron ale nigdzie nie mogę doczytać się jaka jest tak naprawde różnica między tymi certyfikatami?

Przeglądałem sobie arkusze i wydaje mi się że musiałbym się przyłożyć żeby zdać GDS a ZOP to raczej bez większego wysiłku...tylko pytanie czy warto?? Co daje ZOP a co GDS??
hey
z tego co ja wiem ZOP nie pozwala studiowac ci na uczelniach niemieckich ,ale w polsce daje ci wiele mozliwosci,natomiast GDS-pozwala studiowac na Uni w niemczech bez dodatkowych zertyfikatów czy egzaminów
Nie zupełnie masz racje. ZOP pozwala studiowac na niektórych uczelnich niemieckich choć nie na wszystkich.
Wymień te wszystkie możliwości jakie daje ZOP w Polsce? Bo jakoś ich nie dostrzegam...Kiedyś tak, ale dziś...
Nie prawda ;) ZOP zwalnia z egzaminów językowych na wszystkich niemieckich uczelniach. Jest to egzamin na wyższym poziomie od DSH (przynajmniej wg informacji, które wyczytałem w Internecie), więc czemu miałby nie zezwalać na studia?;p Poziom ZOP, to poziom DSH-3, czyli zdanym z bardzo dobrym wynikiem.
yyy...no a z GDS nie mam tych możliwości w Polsce czy jak?? Wydaje mi się że GDS to to samo co ZOP + możliwość studiowania na wszystkich uczelniach niemieckich. Trzeba jednak nań przeznaczyć znacznie więcej czasu aniżeli na ZOP-moje zdanie..
Może to coś rozjaśi, chociaż przypuszczam, że już to czytałeś:
http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/gds/deindex.htm
GDS jest najwyższym certyfikatem, a ZOP nie. W Polsce niewiele dają Ci te certyfikaty. Potwierdzają jedynie (aż) Twoją znajomość języka i tyle...Z matury Cię nie zwalniają. Szczęśliwi posiadacze tych certyfikatów również nie mogą liczyć na przyjęcie na studia bez egzaminu..Jeżeli posiadasz GDS to znaczy ze jesteś 'KTOŚ' masz ogromną satysfakcję no i możesz starać się o przyjęcie na uczelnie niemieckie...I na ZOP i na GDS masz podobne typy ćwiczeń...
Maciek juz podal odpwiednia strone, na ktorej mozna dowiedziec sie wszystkiego o ZOP i GDS. Nawet masz tam egzaminy przykladowe. Otworz sobie Modellsatz i sprobuj rozwiazac ten egzamin, a zorientujesz sie co do poziomu.

ZOP to egzamin na poziomie C2 a GDS to poziom zblizony do poziomu jezyka ojczystego (Muttesprache). Miedzy nimi jest jeszcze KDS.

GDS to najwyzszy egzamin, jaki jest z niemieckiego. ZOP jest egzaminem trudnym a Trzeba duzo ciezkiej pracy, zeby go zdac. O GDS nie wspomne. Zeby dojsc do poziomu C2 od poziomu 0 (slownie: Zero) potzreba roku intensywnej regularnej nauki.
GDS daje np. mozliwosc pracy w szkole w Niemczech dla osob nieposiadajacych obywatelstwa niemieckiego. W Polsce? Jezeli chcesz pracowac w firmie polsko niemieckiej, albo gdzies, gdzie twoim zadaniem bedzie kontaktowanie / negocjacje z NIemcami to bardzo dobry dodatkowy papier. Ale ZOP wystarczy tutaj tez.
No to jak juz sie tak rozpisalam, to masz tutaj

GDS-Modellsatz:

http://www.goethe.de/mmo/priv/1843742-STANDARD.pdf

a tutaj ZOP:

http://www.goethe.de/mmo/priv/22062-STANDARD.pdf

Przyjemnej zabawy i podziel sie opinia :-).
Szczególnie część "Ausdrucksfähigkeit" na GDS daje popalić :)

Gdybyś zdecydował się na GDS, szczególnie polecam książki:

"Prüfungsaufgaben zum Deutschen Sprachdiplom für Ausländer", które można sobie "skserować" od zaprzyjaźnionych germanistów, bo raczej w sklepie ich nie dostaniesz :)
Jak już pisałem przeglądałem już te arkusze i jak na moje oko GDS jest trochę trudniejszy od ZOP (ale tylko trochę;p). Studiuję aktualnie w Wrocławiu a z tego co zdążyłem zauważyć egzamin mogę zdawać albo w Warszawie albo w Dreźnie (bo bliżej i lepsze połączenie) tylko chciałbym sie jakoś do tego egzaminu przygotować...a sam nie dam rady. Nie może mi ktoś polecić jakiejś szkoły?
Rok intensywnej nauki na poziom C2? Oj, nie sądzę...
Jak jest z TestDaf i DSH w porównaniu do ZOP? Czy to tez poziom C2?
TestDaf B2-C1 TDN3-TDN5
nie prawda ze ZOP zwalnia z egzaminów jeZykowych na studiach, wcale sie z tym nie zgadzam...mam zOP i tak nie jest.!
" Das Zeugnis der bestandenen ZOP befreit an deutschen Hochschulen von der sprachlichen Aufnahmeprüfung."

źródło: http://www.goethe.de/ins/de/prf/zop/deindex.htm

Chyba, że miałaś na myśli polskie uczelnie ;)
nie nie ,chodzi mi o studia w DE :)
Zarówno na uniwersytecie technicznym w Monachium, jak i w Berlinie, czy na LMU, czy także Wiedniu, czy Innsbrucku na TU, ZOP zwalnia z egzaminów z j. niemieckiego dla obcokrajowców ;)

przyznam, że nie znam uczelni, na której by nie zwalniał, więc mogę prosić o przykład?:P
wszedziw w de zwalnia z reguly zdaje sie testdaf najlatwiejszy albo dsh(ale to juz na uczelni) mozesz tez zop albo kds(minimalnie wyzszy poziom, dochodzi czytanie lektur) gds jest na duzo wyzsyzm poziomie na bachelor w aut i ch wystarczy z reguly ZMP na master musisz miec np zop
Wracając do mojego pytania: jest coś takiego w Polsce (najlepiej blisko Wrocławia, Opola) jak kurs przygotowawczy do GDS? Może ktoś coś polecić? ;) prosze;)
Wracając do mojego pytania: jest coś takiego w Polsce (najlepiej blisko Wrocławia, Opola) jak kurs przygotowawczy do GDS? Może ktoś coś polecić? ;) prosze;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego