Referat

Temat przeniesiony do archwium.
nie zrozumncie mnie żle. nie chce by ktos pisal mireferat. nie o to chodzi. chcialabymwiedziec jak sie go wogole pisze co daje sie we wstepie zakonczeniu, jakie slownictwo tam figuruje. potrzebne mi to bo przygotowuje sie do ZMP a referat jest jedyna forma pracy pisemnej ktorej jescze nigdy nawet po polsku nie praktykowalam. znajdzie sie ktos kto przeleje do netu kilkamadrych mysli na ten temat?? czekam i pozdrawiam
czesc :)

na ZMP nie trzeba już pisać referatów. Wiem bo pisalam w tym roku dokladnie w poniedzialek i dostajesz teraz juz tylko zadanie z jakas statystyka i ot takie normalne wypracowanie piszesz :) Ale jezeli bardzo ci zalezy to przekopie swoje papiery i napisze ci co powinno byc w takim referacie :P Tylko znalezienie tej kartki moze mi zajac troche czasu :)
dzieki piekne za info. dobrze wiedziec co sie zmienia w tych sprawdzianach. oczywiscie jesli znajdziesz te kartki bedzie mi niezmierni milo.masz moze jakies materialy do ZMP albo inne do nauki. ja tez jakies posiadam wiec jak cos to mozemy sie wymienic jakbys chciala. wiesz moze czy w necie jest dostepne gdzie " Unterwegs Trainingsbuch zu ZMP"??
ACH, jak sie zdenerwowalam! napisalam dlugie posta z calymi tymi regulkami do referatu a tu sie nie chcialo wyslac i cale sie skasowalo...
Zeskanuje ci to i wysle mailem tylko podaj adres mailowy jesli mozesz :)

http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/gc1/mat/deindex.htm

^ to nowa formula egzaminu, przejrzyj ja dokladnie :)

Ja korzystalam z EM Abschlusskurs (wyd Heuber) i z "mit erfolg zur ZMP"
No i mialam jeszcze caly segregator kserowek, ale to od mojej nauczycielki i nie wiem z jakich ksiazek.

Poczytaj moze to forum i zobacz z czego ludzie sie przygotowywali :)
[email]

jesli masz jakies materialy wartosciowe chocby karteluszka mala z przydatnymi wiadomosciami z niemca to byloby mi miło :) danke im Voraus für alles! ich warte auf deine Antwort..