Egzamin!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Jutro podchodzę do ważnego egzaminu w szkole. Mianowicie będzie przesądzał o indywidualnym toku nauczania w 3kl. LO.

Egzamin będzie podobny do certyfikatu, nie wiem dlaczego taka forma. Ale na pewno będzie list !

Mam do Was ogromną prośbę, o podanie ładnych zwrotów jakie mogę użyć w liście.
I podkreśla, że nie chodzi tu o wstęp 'vielen Dank für Deinen Brief, sei mir bitte nicht böse dass ich so lange nicht geantwortet habe" bo takie już znam. Ale o inne, którymi mógłbym 'zaszpanować' Oczywiście możecie pisać wszystkie jakie znacie i podać jakąś formę listu, bo może o czymś nie wiem ;)

Z niemieckiego aż taki mocny nie jestem, a chętnie chciałbym przejśc na ten tok nauczania. Nie sądzę by było łatwo w naszej szkole, więc część pisemna która u mnie kuleje i ustna muszą pójść mi dobrze.

Gdyby ktoś był miły i uraczył by mnie jakimiś ładnymi zwrotami do listu i tematu Freizet, Essen/Trinken, Wohnung to też bym się nie obraził.

Aha i jeszcze na koniec, jeżeli była by taka możliwość proszę o napisanie jakiś zwrotów które dawała by mi jakies punkty za stylistykę. Chciałbym trochę lać wodę w momencie gdy trafi mi się jakiś kiepski temat, na który nie mam za dużo do powiedzenia/napisania. Zwroty w stylu: Es lässt sich nicht verleugnen, Man muss betonen, Es besteht andere Möglichkeit, Ich bin der Meinung, Auserdem, es ist ubertraht umzuziehen dass(nie wiem jak to się pisze) etc.

Za dużo ich nie znam, a wierzez że stoicie na wyższym szczeblu wtajemniczenia w niemieckim ! Dziękuję z góry i pozdrawiam !