KDS czy ZOP?

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc :)

zastanawiam sie jak duza jest roznica miedzy KDS i ZOP. Obydwa egzaminy sa na poziomie C2, jednak porownujac opisy egzaminow w necie mam wrazenie, ze KDS jest trudniejszy do zdania. Zgadza sie, czy to tylko moja wyobraznia? Czy dyplom KDS lepsze wrazenie robi na pracodawcach?

Z gory dzieki za pomoc:)
nie powiem Ci nic na temat KDS, bo zdécydowalam sie na ZOP.
I zdalam. Moze nie najlepiej, ale zdalam.
moim zdaniem egzamin jest dosyc trudny i wydaje mi sie, ze osoba ktora nie spedzila choc paru miesiecy w kraju niemieckojezycznym nie ma zbyt duzych szans na zaliczenie,
Ja podeszlam do egzaminu po prawie dwoch latach spedzonych w Niemczech i mimo ze w szkole bylam jedna z lepszych jezeli chodzi o niemiecki, mature rozszerzona zdalam bardzo dobrze to niezle napocilam sie na tym egzaminie.
Byc moze z tego wzgledu, ze podeszlam w zasadzie z biegu...
Osobiscie zdecydowalm sie na ZOP, a nie na KDS ze wzgledu na forme egzaminu ustnego- sam proponujesz temat na ktory chcesz sie wypowiedziec na pare tyg. przed egzaminem. W moim przypadku okazalo sie na dzien przed ustnym, ze odrzucili moj temt bo byl zbyt ogolny i musialam wybrac jeden z zaproponowanch przez nich. Na szczescie nie odbiegal on zbytnio od mojego tematú, wiec nie bylo tak zle!!
>wydaje mi sie, ze osoba ktora
>nie spedzila choc paru miesiecy w kraju niemieckojezycznym nie ma zbyt
>duzych szans na zaliczenie,
wierz mi - da się ;-)
Wierze sie da- zalezy od osoby... Ale nie zaprzeczysz, ze egzamin dla dobrego ucznia liceum/maturzysty prostym nie jest....

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia