DaF czy DSH?

Temat przeniesiony do archwium.
hej, Orientujecie się który egzamin jest łatwiejszy Daf czy DSH?
Chciałabym studiować w Niemczech, ale jak ostatnio zobaczyłam przykładowy egzamin w Berlinie, to widzę,że bez intensywnej nauki w najbliższym czasie się nie obejdzie.
Pozdrawiam i czekam, może ktoś mi coś napisze:(
daf jest łatwiejszy
w dsh jest jeszcze gramatyka
w dafie nie
w dafie jest tylko dziwne nagrywanie się na kasetę podczas niby rozmowy, która jest na czas.
Wiesz może gdzie oprócz wrocławia można zdawać Daf?
termin tego egzaminu tam ( taki w miarę rozsądny by się na niego nauczyć )
to chyba 8 czy 9 czerwca
Ne mam pojęcia jak jest we wrocławiu, ja chcę zdawać w Niemczech egzamin, ale sama nie wiem, czy jestem na siłach. Właściwie jak nie spróbuję, to się nie dowiem. Przeczytałam na jednej stronie internetowej, że żeby dostać się tam na studia to trzeba zdać min. na DSH 2. Wiesz coś o tym? A na egz DaF tez jest słuch, praca z tekstem naukowym i tworzenie własnego tekstu. Wiesz coś na ten temat? :)
na wszystkim jest hoerverstehen, a tematy na leseversthen bardziej dotyczą sytuacji codziennych sudiów. I to trzeba zdać na 3 conajmniej.
Poziom tego jest mniej wiecej jak ZMP a ja zdawałam ZPM zaraz po maturze bez zbytnich przygotowywan ( tzn tylko takich do matury) zdałam na 3, jeśli w niemczech masz tez termin maj- czerwiec i zdajesz rozszerzoną mature to powinnas sobie poradzić z Dafem :P
co do DSH nie mam pojecia ;p
a gdzie chcesz zdawac dsh?
i w sumie pewnie ci sie przyda podam ci strone organizacji która pomaga w bewerbowaniu sie na studia : http://www.studiawniemczech.pl/moge.html niestety nie mam zadnych doswiadczen z nią ale mam zamiar zaryzykować i jej zaufac :)
mam nadzieje ze sie przyda
ja zdawałam dsh w tamtym roku, poszlam na miesieczny kurs przygotowujacy do tego egzaminu, ale mialam w tym czasie takze sesje itd, dlatego nie przygotowywalam sie specjalnie duzo konkretnie na egzamin, a dostalam dsh 3... Sam egzamin jest dość wykanczajacy, bo trwa 5 godzin, wszystkie etapy na raz, pozniej jeszcze ustny... troche tego bylo, ake czasem mialam wrazenie ze jest to bardziej test na inteligencje a nie na wiedze :) trzeba po prostu wiedziec jak go rozwiazywac i warto kilka takich tescikow przejrzec wczesniej, zeby wiedziec czego mozna sie spodziewac...
Acha.. zeby studiowac w Niemczech wystarczy dsh 2, chyba ze wybierasz sie na medycyne, prawo, badz inny elitarny kierunek... na wszystkie techniczne, ekonomiczne itp. wystarczy miec dsh 2 :)
wybacz, ale gdybyś wybierała się na polską uczelnię to też robiłabyś to przez pośrednika? na każdej stronie niemieckiej uczelni jest napisane, jakie dokumenty musisz złożyć i na prawdę na tym kończy się wszystko, czym musisz się zająć...
Dorotchen, mbuzia: co do języka. Radzę Wam się na prawdę wziąć za niemiecki, bo zdanie nawet DSH nie gwarantuje powodzenia na studiach. Ten egzamin jest na tyle nietrudny (pewnie też zależy, gdzie się go zdaje), że znam takich co go zdali, a ledwo potrafią złożyć poprawnie zdanie! nie mówiąc już o rozumieniu tego, co jest na zajęciach...
Osobiści radziłbym Wam opanować język na poziomie ZOP, to na prawdę dużo pomaga... na studiach (pewnie zależy jakich) później nie ma czasu, żeby się jeszcze wziąć za niemiecki
Racja.Ja chciałabym studiować w Berlinie na FU Deutsch als Fremdsprache. Studiowałam w polsce 3 lata, zrobiłam licencjat, ale zdaję sobie sprawę, że musze się jeszcze douczyć, zeby iść do Niemiec na mgr. Zaczynając 1 rok studiów, nie byłam orłem, trzeba było uczyć się historii i tak innych trudnych rzeczy i już nie było czasu, na pogłębianie wiedzy co do samego języka i tak się meczyłam w polsce. Dlatego teraz wiem po sobie, że najpierw chce się dobrze nauczyć, a potem studiować, żeby za sobą drugi raz nogi nie ciągnać.
Z tego co tu przeczytałam, to egzamin DSH jest pikuś w porównaniu do studiowania? może ktoś wie jak jest w Berlinie na FU na kierunku Deutsch als Fremdsprache?
Pozdrawiam:)
Co sądzicie o kursach języka niemieckiego w Berlinie lub w innych miastach Niemiec, które zachęcają do zrobienia jednego poziomu, np C1 w miesiąc. Jak w ofertach jest napisane, są intensywne. Zastanawia mnie ile czasu potrzebuje na poprawienie swojego języka tak, żeby móc spokojnie studiować w Niemczech. Nie jestem leniwa, mogę się całkiem dużo i intensywnie uczyć, tylko żeby z tego coś wyszło:( gdybym od kwietnia poszła na kurs językowy, to myślicie, ze od pażdziernika mogłabym już spokojnie studiować w niemczech? Jak to u Was było z niemieckim?
jeśli chodzi o tego pośrednika to on nie tylko pomaga w dostarczaniu papierów na studia, samo dostarczenie papierów to nie problem najgorsze jest latanie po urzędach :P a oni niby maja się tym zająć :P
jak mnie oszukaja to dam wam znac :P
jakich urzędach? jedyne co potrzebujesz to odwiedzić kasę chorych, bądź się z nimi jakoś telefonicznie dogadać, żeby Ci papierek przesłali pocztą, do żadnych innych urzędów iść nie musisz przed składaniem papierów... rób jak chcesz, ale to wyrzucanie pieniędzy w błoto
macie może przykładowe testy z DAF?
jeśli tak to czy mogłabym prosic o wysłanie ich mi na poczte
albo podanie str internetowej na której sa...

bede bardzo wdzięczna! :)

[email]
ja w tym tygodniu zapisuję się na testDaF do Torunia :) mam nadzieje, żę będzie ok!
powiedzcie mi macie jakies wiarygodne informacje na temat przeliczania polskiej matury na niemieckich uczelniach? Co biorą pod uwagę, czego NIE BIORĄ. Wiecie coś?

no i na jakie uczelnie startujecie!? mi się marzy BWL na HU lub FU albo Economics na TU (Berlin)
TZN tak obliczają średnią ze wszystkich przedmiotów jakie zdawales na maturze tyle co wiem :P a na kiedy bedziesz miał termin egzaminu?
ja startuje na TU w Berlinie ;) na Lebensmittel-/Ernaehrungwissenschaft


jaką szkołe w niemczech polecacie do zadwania DSH?
gdzie wy zdawaliście?
czy dany certyfikat wydadzą mi po ok miesiącu lub troche wczesniej?
DAF, zdecydowanie, ja pisalam DSH i czesc gramatyczna byla trudna...
jesli chcesz isc na kurs w berlinie to polecam hartnack schule, nie jest droga, a kurs przygotowawczy prowadzi bardzo dobra nauczycielka, mila to ona nie jest, ale nauczyc umie, codziennie pisze sie test, nowe slowka, teksty do opracowania w domu, pisanie itd. ja robilam tam miesieczny kurs i zdalam DSH na FU. mam do sprzedania ksiazki, jesli ktos jest zainteresowany, poza tym warto pojsc do sprachenzentrum na FU. mozna tam dostac dodatkowe materialy i zobaczyc stare egzaminy, lub tez korzystac z ich ksiazwk przygotowujacych do egzaminow.
Hej Loujia,
Z tego co zrozumiałam, to studiujesz na FU. Ja też się tam wybieram, ale na Germanistyke. Jak narazie jestem zielona, na tych str UNi jest tyle informacji, że już mam namieszane w głowie. Nie wiem dokładnie jak to jest z tymi modułami. Przeczytałam wszystko i wydaje mi się strasznie ciężkie te studiowanie w Berlinie Jak jest u Ciebie? robisz mgr już? studiowalas moze lic w polsce i może masz porównanie? Wszyscy tam konczą studią, czy może po semestrze okazuje się, że ktoś jest za słąby językowo i wypada. Jak to tam jest? pozdrawiam
od kiedy mozna telefonicznie dostac papierek poczta? ja tez tak bym chciala.

cos maciej tutaj pomyliles...:)
no i po teście DaF.

Wszystko poszło raczej dobrze, tylko część ustną zawaliłam i sądzę, że nie będzie 4 ;) no nic.

Ja startuje na wszystkie uczelnie w Berlinie (TU, HU, FU) na Betriebwirtschaftslehre albo na TU na Wirtschaftsingenieurwesen lub Economics ;)

zobaczymy!!

dziękuę za informacje... swoją drogą jestem baardzo ciekawa jak to policzą!
jak napisałem: telefonicznie można się dogadać, a nie telefonicznie dostać pocztą;) można się dogadać telefonicznie (czyt. przez telefon), żeby oni włożyli do kopery, zakleili i wysłali... no raczej się tu nie pomyliłem;)
Cytat: jungaus
Biuro JungAus

https://niemiecki.ang.pl/forum/brak-wkladu-wlasnego/121913
różnica miedzy DaF i DSH jest taka, ze zdany test DaF (TDN 4 albo 5) daje Ci szanse na studiowanie na Uni w Niemczech (w całym kraju), [zdawałam go 12 kwietnia 2011 w Monachium, koszt 175 euro] na wynik czekasz koło 6 tyg. PS. TDN 3 -zdane, ale słabo, TDN 5 -najlepszy wynik.
Za to test DSH jest tańszy [jesli sie nie myle koło 80 euro] jest wazny niestety tylko w danym Landzie, gdzie sie go zdawało i moze sie okazac, ze tylko w danym semestrze jest ważny.
Ogólnie polecam DaF, warto zainwestować!!!
Witam. Chcialabym studiowac w Niemczech. Czy niezbedne jest do tego zdanie DSH? Nie posiadam jeszcze zadnego certyfikatu potwierdzajacego moje umiejetnosci jezykowe. Byc moze to pytanie pojawilo sie juz na forum, jednak jestem tu nowa, nie czytalam wszystkich wypowiedzi. Dziekuje za informacje. Pozdrawiam
No, to użyj, jako nowa, naszej forumowej wyszukiwarki. Po prawo, u góry stoi "Szukaj".
edytowany przez zochama: 09 maj 2011
Nie zamierzam kontynuowac z Toba tego dialogu, kultura tego wymaga. Czy ktos moze mi odpowiedziec na moje pytanie? Prosze o konkretna odpowiedz.
Hej
Ja w tym roku wybieram się na studia do Niemiec. W kwietniu zdawałam DaF. Dostałam 5 z czytania i słuchania, 4 z pisania no i nieszczęsna 3 z mówienia. Cały czas się martwię,że przez tę 3 się nie dostanę. Dlatego jeszcze pod koniec czerwca zdaję C1. Ma ktoś podobne doświadczenie ?
katarzynka7 i ebenso21
Ja także wybieram się na studia do Niemiec. Teraz w poniedziałek i środę też zdawałam C1 w Goethe-Institut. Wiem, że zdałam, bo dzwoniłam i się dopytywałam, ale jeszcze nie wiem na ile, bo do 12.07 czekamy na wyniki.
Myślę, że niezbędne jest to zdanie DSH - w końcu to potwierdzenie naszej znajomości języka. Podejrzewam, że mi nawet C1 nie wystarczy, żeby "ot tak" się dostać i czekają mnie pracowite wakacje pełne przygotowań na DSH we wrześniu..
Burza zdan :))))

Ja wlasnie skonczylam studia Deutsch als Fremdsprache w Kassel !! Licencjat zrobilam w Polsce a tutaj tylko Master - naszego magistra. Tez na poczatku musialam zdawac DSH i powiem podobnie jak Maciek zdanie egzaminu to polowa sukcesu. Ale nie macie sie czym zrazac !! Na takich kierunkach jak Deutsch als Fremdsprache wykladowcy sa naprade super i czesto pomagaja albo Ci cos sugeruja jak widza ze tu czy tam masz braki. Np u nas mozna bylo bezplatnie odwiedzic kursy z Aussprache albo Gramatyki, mam nadzieje ze w Berline tez tak jest.
Co do papierow to ja musialam np potwierdzic moj dyplom przez polskie ministerstwo (chodzilo o taka specjalna pieczatke ktora dodatkowo moiwi o statusie i waznosi ukonczonych juz studiow ) Potem wszystko przetlumaczyc i wyslac do uni !! jak dostaniesz zulassung to wtedy martisz sie o ubezpieczenie itp, :)))) Zycze wam wszystkim powodzenia bo napewno bedzie to niezapomniany czas !!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe