różnica?????????/

Temat przeniesiony do archwium.
Jaka jest roznica miedzy egzamiami Instytutu Goethego a DSD??Czy ktos wie??? W szczegolnosci interesuja mnie roznice pomiedzy ZMP i DSDII .....ktory jest trudniejszy i ktory moze byc bardziej przydatny??
Zarówno egzaminy GI jak i KMK sprawdzają podobne umiejętności, więc są porównywalne. Jednak egzaminy instytutu Goethego są bardziej popularne, bo przystąpić może do nich każdy (kto wniesie opłatę za egzam ;)) Do egzaminów KMK w Polsce - o ile wiem - mogą tylko przystąpić uczniowie ze szkół objętych tym programem, a nie jest ich w Polsce za wiele (głównie licea dwujęzyczne).
Oficjalnie DSD II jest na poziomie ZOP (niektórzy nawet podają, że KDS), dlatego ZMP, który jest klasyfikuje się niżej uważam za mniej przydatny. Przykładowo ZMP zwalnia z egzminów z języka tylko na niektórych uczelniach (wykaz bodajże na stronie goethe.de), a DSD II już na wszystkich.
no więc ja się do DSDII przygotowuję. po piewrsze DSDII jest bezpłatny
po drugie : umożliwia studiowanie na uczelniach w krajach niemieckojezycznych bez egzaminów sprawdzających
Trudniejszy jest - jak sądzę - DSD, ponieważ jest na wyższym poziomie. Również trochę inaczej wygląda ten egzamin - ma trudniejszą formę.
Dlaczego uwazasz że Kds jest trudniejszy od Zop. we wszystkich materialach informacyjnych jest napisane ze te dwa egz. choc rozne wymagaja od zdajacego podobnego poziomu zaawansowania. Rada Europy kwalifikuje je tez na tym samym poziomie czyli C2
Oficjalnie te dwa egzaminy (ZOP i KDS) są na poziomie C2. Ale jak czytamy na stronie GI, KDS \"entspricht im Schwierigkeitsgrad der Zentralen Oberstufenprüfung (ZOP), weist aber zusätzlich aus, dass Sie einen Überblick über Gebiete der deutschen Kultur und Landeskunde besitzen.\" Stad moja wypowiedź, że KDS jest trudniejszy.
hm zupelnie tak samo jest na Zop tzn na certyfikacie napisane jest ze osoba ktora go zdala wykazala sie takze znajomoscią literatury i kultury krajów niemieckiego obszaru językowego :)
IDĘ TERA DO LICEUM Z DSD II, A W WAKACJE ROBIĘ KURS W INSTYTUCIE AUSTRYJACKIM, PODPOIWEM ŻE W GIMNAZJUM MIAŁEM DSD JAKO KÓŁO, TYLKO MAM PYTANIE JAK TERAZ KOŃCZE A5 W INSTYTUCIE TO JESTEM NA DOBRYM POZIOMIE DO STARTU W LICEUM NA DSD?
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ SZCEGÓLNIE ZNAWCÓW TEMATU, WSZECHUKOCHANE CIAŁO PEDAGOGICZNE
NA MÓJ E-MAIL [email] lub tu


z góry Viel Dank
und Viel Spass
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Zertifikat Deutsch