DSH, ZOP, TEST-DAF

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie pisze z zapytaniem czy orientuje sie ktos z was gdzie w polsce mozna zdawac egzaminy DSH, ZOP lub TEST-DAF?? Gdzie zadzwonic zeby sie dowiedziec tego typu rzeczy?? Głownie chodzi mi o Szczecin. I czy to sa jednyne egzaminy po ktorych mozna studiowac w niemczech??

Z gory dziekuje Grzesiu
Z tego co wiem to DSH i TEST-DAF zdaje sie na niemieckiej uczelni, na ktorej chcesz studiowac. ZOP mozesz zdawac w Szczecinie ("Inbit" -Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych Studium Jezyków Obzych ul. Mickiewicza 47 70-385 Szczecin, Tel.: ([tel]) 22 16 13) a oprocz tego w Gdansku, Katowicach, Lodzi, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Warszawie, Zielonej Gorze.
a w Niemczech mozna studiowac jeszcze posidajac: KDS, GDS, DSDII i, czasami, na mniej renomowanych uczelniach ZMP.
a jednak Test-Daf mozesz zdawac w Polsce. M.in na Uniwersytecie Szczecisnkim, w Instytucie Filologii Germanskiej (ul. Rycerska 3 70-537 Szczecin, Kontakt: Dr. Ewelina Kaminska, Tel.: [tel], E-Mail: [email]
Aitem....jestes pewny/na ze DSDII wystarczy na studia w Nimeczech??a konkretnie to chodzi mi o HUmboltda w Berlinie??
Jak zdawalam ten certyfikat to zapewniali mnie, ze tak :) wiec w to wierze :) jezeli chodzi o poziom, to jest to najwyzszy certyfikat, jaki rzad Niemiec (a konkretnie ministerstwo kultury) moze przyznac obcokrajowcowi.
ale najlepiej sam/sama sie dowiedz - napisz maila, wejdz na strone internetowa Humboldta, itd.
dzieki wielkie jutro bede dzwonil i sie dowiadywal, a jeszcze jedno ktory z tych egzaminow jest najlatwiejszy ??
Hey,

ktory najlatwiejszy, hmm...zeby zdac kazdy z nich a na DaF i DSH musisz zdobyc co najmniej 66%. W przypadku, kiedy nie znadsz a otrzymasz liczbe pkt miedzy 50-66% wowczas proponuja tobie Kurs, ale on kosztuje ok. 1000€, trwa pol roku, albo rok czasu i wowczas nie otrzymujesz zezwolenia na prace. Wiec genrelanie tutaj jest sie lepiej przygotowac i tutaj zdac. Twoja znajomosc jezyka niemieckiego powinna byc mniej wiecej srednio-zaawansowana, bys znal kruczki gramatyczne,bo jest ich troche na egzaminie i nie mial problemu z wypowiadaniem sie na rozne tematy. www.dsh.de lub www.testdaf.de
Mam prosbe! czy ma ktoś wiarygodne informacje ze ZOP latwiej zdać w niemczech niz w polsce. bardzo mi na tym zalezy. Odpowiedzi i informacje na moje pytanie prosze przesylajcie na mojego maila
[email]
Z gory dziekuje
na większość uczelni nie starcza. Udzelnie zwykle chcą zop, kds lub gds, albo egzaminy zdawane u nich.
witam
kto zamierza podjac studia w hanoverze to prosze o kontakt. dziekuje
kto ma zamiar podjac tak jak ja studia w hanoverze to prosze o kontakt
[email]
pa
owiele lepiej w niemczech.ja zdawalam ZMP w Dreźnie i przygotowuje sie do ZOPa. razem ze mna zdawala kol. która w Zielonej Gorze notorycznie oblewali zapraszajac na kurs, a w dreźnie zdała za pierwszym podejsciem na sehr gut!polecam DREZNO!!!
Hej, ja slyszalam, ze najwyzszy to GDS, ale moze sie myle, bo DSDII, ZOP, DSH, KDS i testDaf sa na podobnym poziomie. pozdrawiam
Tak dyplom DSDII wystarcza podejmujac studia na uczelni w Niemczech!!!!Zwalnia cie z egz jezykowego!!!!Kto mo cos powie na temat ZOP ZMP ZDfB?Kto go zdawal?JAk wygl egz?Testy?Ktory z tych certyfikatow jest na wyzszym poziomie niz DSDII?Prosze o odpowiedz!!!!!!!z goty dzieki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa