Jaka jest różnica między TELC B1 a ZD?

Temat przeniesiony do archwium.
Który certyfikat jest bardziej pożądany przez pracodawcę?
Hej!!
Z tego co ja wiem to TELC B1 ma nizszy poziom trudnosci niz ZD. TELC B2 jest porownywalny z ZD.
Niestety, B2 - Deutsch Plus, ma wyzszy niz ZD a nizszy niz ZMP
B1 ma taką samą formułę jak wcześniejszy Zertifikat Deutsch, dokładnie. Jestem egzaminatorem B1 i B2, więc możesz być pewna. B2 jest trudniejszy, ale na pewno łatwiejszy niż ZMP. W B2 kryteria oceniania są dużo surowsze niż w B1 i jak na razie zdawało go w Polsce bardzo niewiele osób, w czerwcu Empiki robiły ten egzamin. Jeśli na testach na B1 wypadasz bardzo dobrze, to może zastanów się nad B2. Powodzenia.
Sebasian, mam prosbe, poniewaz chcę zdawac B2, czy mógłbys pdoac kilka wskazowek? Pozdrawiam
w wolnej chwili poszperam, ale na razie nie ma jeszcze na rynku probnych zestawow testow, prosze zajrzec na strone telc.pl, tam powinny byc jakies zestawy probne. Jesli chodzi o podrecznik, to sie zastanawiam, odpisze jak cos przyjdzie mi do glowy, pozdrawiam.
chyba to jest do TELCA ZD

qrde ja juz sam nie wiem ktory teraz ZD zdawac.........ten z getego czy ten z TELCA :

http://www.edukacyjna.pl/ksiazka.php?id=6508
Nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale do niedawna róznica pomiedzy egzaminami ZD z Goethe Institut a B1 TELC polegała na tym, że na egzaminie ustnym w GI rozmowę prowadzi się z egzaminatorem, a na TELCu zdający rozmawiaja sami i egzaminatorzy tylko oceniają. Formuła egzaminu pisemnego jest taka sama.
hm a mozna zdawac TELC z rosyjskiego na poziomie B1 albo B2 ? i jesli tak to gdzie?
Na razie na pewno B1. Podejrzewam, że B2 też.
Szkół, które są centrami egzaminacyjnymi TELC jest mnóstwo w każdym mieście, najlepiej pytać tam. Koszty zorganizowania egzaminu dla 1 osoby sa chyba b. wysokie, więc warto dołączyć do grupy, która będzie go zdawać w najbliższej przyszłości.

Bliższe informacje - strona TELC.PL zakładka "o egzaminach"
dzieki :)
jakie miasto wchodzi w rachubę?
nooo do wroclawia mam 60 km wiec chyba wrocek
Wybór jest duży, te szkoły to ośrodki lub centra egzaminacyjne TELC:

Centrum Języków Obcych "OK" - Wrocław
Szkoła Językowa "OMNIBUS" - Wrocław
Wyższa Szkoła Handlowa - Wrocław
Szkoła Języków Obcych "Edukacja" - Wrocław
Szkoła Języków Obcych "Germanica" - Wrocław
SJO EMPIK - Wrocław
Wyższa Szkoła Bankowa - Wrocław
Studium Języków Obcych AR we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania "Copernicus" we Wrocławiu
Szkoła Języków Obcych LEKTOR
LEKTOR ? Loooool ja z Lektora bylem na obozie jezykowym w tym roku i rok temu :)

thx
Więc jakie książki polecacie do B1? Ponieważ mam zamiar zdawać i nie wiem też ponieważ trochę się nie orientuje o tym co piszecie mianowicie o rodzajach tych certyfikatów. Jaki radzicie mi zdawać jeżeli mam dopiero A2, a chcę dojść do C1?
Zertifikat Deutsch - Der schnelle Weg
Mit Erfolg zum Zertifikat Deutsch
Training Zertifikat Deutsch
Fit fürs Zertifikat Deutsch
Tangram Z

na uztranslations te i inne znajdziesz, ale papierowe wydania jednak wygodniejsze w użytkowaniu
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje