Podręcznik do samodzielnej nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Jaki jest najlepszy podręcznik dla osoby początkującej do samodzielnej nauki tego języka (najlepiej żeby były też kasety).
Z góry dziękuję za pomoc :-)
Emiliaa jest jeszcze taki specjalny program do nauki języka niemieckiego ETG 40, oj jest naprawde dobry, ja sama na nim nauczylam sie na nim podstaw tego jezyka, bo moja nauczycielka nie byla za bardzo wymagajaca i raczej tez nie chcialo sie jej uczyc, jesli moge ci jakos pomoc to wal na [gg]
jeśli chodzi o gramatykę to bardzo dobra jest ksiązka Magdaleny Ptak:
"Gramatyka niemiecka dla gimnazjum. 500 GRAMM GRAMMATIK" Wydawnictwo Szkolne PWN.
Mimo nazwy nie jest to książka tylko dla młodzieży gimnazjalnej. Bardzo przydatna jest dla każdego kto zaczyna przygodę z językiem niemieckim.
Wszystko jest tłumaczone po polsku (tylko w ćwiczeniach np. zdania do uzupełnienie są po niemiecku) jak dla mnie bardzo prosto i jasno. Duuużo ćwiczeń, co jakiś czas łamigłówka czy żart, ważniejsze infromacje w zielonych ramkach. Bradzo fajny podręcznik - jestem szczęśliwą posiadaczką.
Jednak musisz znać trochę słownictwa... :)
Pozdrawiam
Ania
a mozesz mi napisac w jakiej cenie jest ten podrecznik? tzn nie musi byc ona dokladna, jesli mozesz to przeslij mi odp na gg, numer jest podany tropszke wyzej
Ja osobiście polecam DEUTSCH FÜR DICH 1 i 2 można sobie dokupić kasety!!! Super książka bo ma mnóstwo słownictwa!!
A gramatyka--korzystam z Gramatyki Benzy!!- moja nauczycielka mi poleciła!
Powodzenia!! ja od dzisiaj zaczęłam się uczyć francuskiego:)
Ja osobiście polecam:

"Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego" - Stanisław Bęza (to jest najlepsza książka, z jaką dotychczas się spotkałem, jeśli chodzi o gramatyke!)

"Język niemiecki. Nowa matura" - Poziom podstawowy lub Poziom rozszerzony - Violetta Krawczyk, Elżbieta Malinowska, Marek spławiński

Pierwsza książka kosztowała jakiś rok temu ok. 35 zł, ale jest bardzo gruba i wszystko, co powinno się wiedzieć z gramatyki niemieckiego jest w niej zawarte.

Druga bardzo fajnie zrobiona, kosztuje ok. 24-30 zł (w zależności od księgarni). W środku są dwie płyty z nagraniami do rozumienia ze słuchu. POLECAM!!
Polecam tanie wydanie gramatyki
alles klar. Grammatik , WSiP, jest jeszcze CD-ROM z testami, fajna zabawa,
http://www.sklep.wsip.com.pl/pl.cgi/web/poziomd0100?d=s&i=1111914

a od niedawna jest jeszcze zestaw testów do ZD, z płyta do słuchania i CD-ROMem z symulacja egzaminu.

http://www.sklep.wsip.com.pl/pl.cgi/web/poziomd0100?d=s&i=1123301
Temat przeniesiony do archwium.