certyfikaty! uprawnienia?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Chcaialm sie zapytac szanownych forumowiczow, czy sa jakies uprawnienia po uzyskaniu ZD lub Mittelstuffe? co lepiej zdac?
to zależy od twoich umiejętności. zd jest banalny natomiast zmp juz duzo trudniejszy. zd zwalnia cie z matury z j.niem na poziomie podstawowym, a zmp na rozszerzonym. jesli chcesz studiowac germanistyke to z tego co slyszalem najlepiej studiowac w poznaniu a na WSJO w poznaniu z tymi certyfikatami przyjmuja cie bez egzaminow wstepnych. te certyfikaty sa honorowane na niektorych uniwersytetach w polsce i w niemczech i majac je mozesz bez problemu studiowac germanistyke.
dzieki za wpis! ja juz studiuje anglistyke na 3.roku a niemiecki to moj ukochany drugi jezyk! poziom mam aki miedzy zd a zmp i w zaleznosci od tego jakie sa uprawnienia to albo siade na laurach na zd lub sie poducze na Mittelstuffe:)
czesc firenze;) nie zgadzam sie z tym, ze zmp jest duzo trudniejszy od zd. Ja zdalam zmp rok po zd i wcale nie umialam wiecej, powiem nawet ze juz zaczynalam powoli zapominac ten jezyk. Przygotowywalam sie sama i to tez nieduzo, wiec jesli masz zdany zd na "sehr gut" to z zmp nie bedziesz miala wiekszych problemow (przynajmniej moim skromnym zdaniem), a z tego co wiem talent i zamilowanie do jezykow masz;)
Polecam zmp, mimo ze z uprawnieniami roznie bywa... teoretycznie mozesz uczyc w podstawowkach jak masz dodatkowo kurs pedagogiczny, ale przeciez nikt nie zatrudni osoby z zmp, gdy za drzwiami czeka kolejka germanistow. Zawsze jednak przyda sie potwierdzenie, ze rzeczywiscie znasz niemiecki na poziomie sredniozaawansowanym a nie tylko twierdzisz, ze go znasz:)
hej! no wlasnie wychodze z tego samego zalozenia, ze zawsze co innego jak powiesz komus ze znasz niemiecki a co innego gdy pokazesz certyfikat! chyba stanelo na tym ze w list/gr sprobuje zd a potem sie zobaczy!

moj kuzyn podchodzil po wielu latach nauki do fce i nie zdal! potem stwierdzil, ze fce to za nisko i podszedl do cae i tez go nie zdal! ja wole ladnie po kolei:)
hej Mam pytanko:za rok startuje na studia,bo obecnie jestem w Niemczech.Chcialabym sie dowiedziec,czy certyfikat ZD uznawany jest przez uniwerki w Polsce i co on daje?Czy przyznawane sa za niego jakies dosatkowe punkty??Maturka poszla mi srednio(98%podst.,65%rozszerz.),ale wiem,ze po rocznym pobycie tutaj moja znajomosc jezyka znacznie sie poprawi:)W zwiazku z tym nie wiem,gdzie moglabym dostac sie na studia(dzienne):/z gory thx za odpowiedz:)
Mam do Ciebie pytanko! Mam rozumiec ze majac oba te certyfikaty bez problemu moge dostac sie na studia? Czy wowczas wyniki z mojej matury nie sa brane pod uwage?
Mam jeszcze jedno pytanko: czy majac taki wynik z matury: 88% podst. i 56% rozszerz. mam szanse dostac sie gdzies na germanistyke?
Hej Zycze powodzenia mialam dokladnie takie same wyniki z matury i nie dostalam sie a brakowalo troche na US wiec moze zmienisz kierunek albo uczelnie inna wybierzesz:) Pozdrawiam
zaden z certyfikatów nie zwalnia z matury!!!
Można być zwolnionym, jedynie przez dobre wyniki na olimpiadzie z niemieckiego!
Ja mam pytanie, czy ZMP jest uznawany przez uczelnie np w Berlinie i w Monachium? bo słyszałam, że a ogół wolą jak jest ZOP. I czy do ZMP też trzeba mieć 18lat? a nie puszczą wcześniej kogoś, jak ma np 17lat? (do ZOP też)
Z tego co sie orientuje, to ZMP moze sie przydac przy potwierdzeniu wystarczajacej znajomosci jezyka przy dopuszczeniu do DSH, ale jako tako raczej nie zwalnia z niego( tak jest z reguly). Jesli chodzi o ZOP, to zwalnia on z pisania DSH, praktycznie na wszystkich uniwerkach. Ani do ZMP ani ZOP nie istnieje dolna granica wieku, jak jest w przypadku chociazby GDS- przy zdawaniu ktorego trzeba miec przynajmniej 18 lat. PZDR
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Studia językowe