uprawnienia po ZMP

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o pomoc! Jakie ma się uprawnienia do nauczania języka niemieckiego po ZMP?
Hallo, ciesze siee ktos wreszcie poruszyl temat uprawnien po tych drogocennych kursach. Robie teraz drugi rok ZOP i tez nie mam pojecia czy moglabym kogos po tym uczyc. Wiem ze ten egzamni zwalnia z egzanimu z jez niemieckiego gdybym chciala studiowac w Niemczech, ale tez ciekawi mnie czy w Polsce mozna z takim swistkiem gdzies uczyc. Wszystkie te kursy kosztuja majatek ( u nas w Lodzi 1 sem ZOP kosztuje ok 1100 zl za 180 godz razy 4 sem plus oplata za egzamin ok 600 zl plus podreczniki dodatkowe materialy daje to calkiem pokazna sumke).I co dalej czy ktos to doceni. Prosze niech ktos napisze gdzie mozna ten egzamin wykorzystac. Pozdrawiam wszystkich!
chyba nikt nie wie jak to jest do konca z tymi uprawnieniami szkoda ale mam jeszcze nadzieje ze sie ktos odezwie pozdrowionka
teoretycznie juz ZMP daje uprawnienia do nauczania w SZKOŁACH PAŃSTWOWYCH... /nie znalazłam dokładniej określonego, tzn, czy np w liceum również, ale gimnazjum raczej na stowe w to wchodzi!!/ tyle, że oprócz tego swistka trzeba jeszcze mieć wykształcenie pedagogiczne, a przynajmniej jakieś dwuletnie studium czy cuś, co uprawnia do nauczania w szkole, bo choćby bez metodyki to troche niezbyt zatrudniaja byle kogo... tyle wiem. Tez mam ZMP i.. nic wiecej;///

WAZNE PYTANKO!!!!!!!!!!!!!!
Przy okazji może ktoś z Was mogłby napisac mi jaka najlepiej książkę kupić na ost semestr przed podejściem do ZD?? Takie powtórki, zebrane cwiczenia już całkiem pod certyfikat, z ostatnich lat jakies arkusze egzaminacyjne, lub tp???? przeskoczylam pierwszy stopień, a teraz dla kogos potrzebuję... i nie wiem. Z góry dzieki za odp;))
Aga
dzieki za odpowiedz szkoda ze nikt tak naprawde nie wie co z tymi uprawnieniami. Na szczescie do korepetycji nie trzeba miec zadnych swistkow.Moze jednak ktos wie gdzie mozna znalezc tego tupu informacje. Pozrowionka pa
mam wyższe wykształacenie pedagogiczne,studia podyplomowe z metodyki nauczania języka niemieckiego, zdany ZMP , uczę języka niemieckiego w szkole podstawowej i moja dyrekcja twierdzi, że nie mam wystarczających kwalifikacji do nauczania tego przedmiotu w tym typie szkoły.Czy ma rację, czy moje kwalifikacje wystarczają do nauczania języka w tym typie szkoły?
wedlug mnie, dyrekcja ma racje. Ja tez kiedys pracowalam z ZMP w szkole podstawowej, pozniej zrobilam sobie ZOP i bylo w porzadku. Oczywiscie musialam sobie jeszcze zrobic roczny kurs pedadogiczny w zakresie jezyka niemieckiego, mimo tego, ze tez posiadalam wyzsze wyksztacenie pedagogiczne (filologia rosyjska). Moja byla pani dyrektor najchetniej zadalaby ode mnie KDS mimo, ze nie miala zadnego pojecia, iz wiekszosc moich kolegow nie zaliczyla ZOP, a z latwoscia zdala KDS w Polsce. To bylo 7 lat temu.Wszystko zalezy od typu szkoly.
Pozdrowienia.
Dzieki za zainteresowanie. Troche mnie to przeraza, ze z ZOP mozna uczyc tylko w szkole podstawowej i to z wielka laska. Widocznie tak juz jest. Zawsze chcialam uczyc w szkole a chyba musze o tym zapomniec. Skonczylam finanse i bankowosc wiec nie mam zadnego przygotowania pedagogicznego wiec bez tego tez ani rusz. Ciekawe czy po takim kierunku mozna podjac taki kurs i gdzie. Poki co musza mi wystarczyc korepetycje, ktore sprawiaja mi ogromna radosc i satysfakcje. Najwazniejsze, ze potrafie przekazac swoja wiedze innym, a tym ktorzy maja problemy z niemieckim pomagam poprawic oceny. Niedobrze mi sie robi jak pomysle, ze mialabym znosic niezadowolona z moich kwalifikacji pania dyrektor hi hi.Pozdrawiam wszystkich
Sprostowanie: zapomnialam (od 5 lat przebywam w Niemczech!), ze obecna szkola podstawowa w Polsce nie jest taka sama, co 5 lat temu. Teraz jest przeciez inaczej, tzn. szkola podstawowa jest tylko do 6 klas. a ja kiedys pracowalam jeszcze przed zmianami oswiatowymi.
Temat przeniesiony do archwium.