ulubione slowka

Temat przeniesiony do archwium.
Hej.. moze to troszke glupi temat, ale czy macie moze jakies slowka w j.niemieckim, ktore szczegolnie Wam sie poodbaja? nie musza byc one ladne rowniez po polsku. Mi np. strasznie podoba sie Schmetterling.. takie zwykle slowo niby ale cos w sobie ma.. macie moze cos podobnego?
To subiektywne odczucie - każdy ma trochę inne wyrazy, które z jakichś tam powodów się mu podobają. Osobiście nie mam takich ulubionych, ale z rozmów z qmplami mogę zacytować:

zischen
mehr denn je
Eichhörnchen
Muschi :) - aluzja do muszelki
Zappzarapp
Oto ulubione slowka moich znajomych,nie wszystkie naleza do Hochdeutsch...:p
Partysau
passt schon-najlepiej z szwabskim akcentem:p
Schweinebacke
Honigtöpfchen
ale to jest moj prawdziwy hit:
Oachkatzlschwoaf- bayerischer Dialekt
Jesli mozecie, tlumaczcie od razu te slowka, bo bardzo mi się spodobały, aczkolwiek nie mogę ich znaleźć w słowniku...
Eichhörnchen Das ist koral.
jeszcze lubie:
- Ach du heiliger Strohsack
:D
A mnie się podoba: Sehenswürdigkeiten :)
Oprocz wszystkich tu wymienionych podoba mi sie jeszcze umgebung:)
fajne są słowa które mają äu (n.p.Gebäude) albe te co kończą się na -er bo wtedy robisz z tego aaa :)

niemiecki ogólnie jest fajny :D
Umleitung (takie japonskie jakby przeczytac je "um laj tung")
podoba mi sie tez popo (/) takie wesole te slowko
a mi się podoba powiedzonko
"Bleibst du locker, du musst immer locker bleiben" ktore należy do najczęściej używanych przez niemiecki świat arabski :P
A mi się najbardziej podoba słówko: Verschwinde ha!
Moje ulubione to Leidenschaft :) Brzmi tak tajemniczo i magicznie ^^ ale zależy jak kto to powie.. ;]
Kätzchen
Heidelbeere
Rotkäppchen
Hat jemand Lust über Skype zu reden?
ja lubię PFINGSTEN
vernünftig :D
wogole to byla zabawna historia z tym slowkiem:) Impreza,gdzie tylko jedyna nie umialam po niemiecku i przysluchiwalam sie rozmowa i tak zalapalam to slowko i co chwile je powtarzalam hehe:)niemcy mieli niezlapolewe ze mnie :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie