Nauka czeskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc

mam pytanie czy czeski jest trudny?? Chcialbym sie go uczyc ale nie wiem czy warto. A z kursami do samodzielnej nauki tez trudno. Moze zanacie jakies kursy do nauki czeskiego i story www??
hej czeski nie jest trudny. nigdy wczesniej nie mialam do czynienia z tym jezykim i bylam 7tyg u rodzinki matka byla czeszka i w tym jezyku do mnie mowila. czeski jest bardzo podobny do polskiego w wymowie ale w pisowni juz nie tak bardzo... w kazdym badz razie po 2 tyg wszystko rozumialam co prawda ja mowilam po polsku i rzucalam tylko pojedynczymi czeskimi slowami w polskich zdaniach ale jakos sie dogadywalam i wszystko kumalam. bylismy tez nie raz na czechac (rodzina mieszka w DE) i bez problemo szlo sie z ludzmi dogadac. co do stron to nie polece zadnej bo nie znam ale czeski nie jest trudny i fajny nawet wiec polecam :D
czeski nie jest trudny, jesli Polak chce go zrozumiec. Ale jesli chodzi o nauke, to podobno trzeba troche nad nim popracowac. Powiem tak. Ja studiuje slawistyke i to co wiem, to czeski ma pelno roznych odmian itd. Moja nauczycielka slowenskiego, jak narzekam na dual, mowi, ze powinnam sie cieszyc, ze czeskiego sobie nie wzielam. Jednak na chlopski rozum nie wydaje mi sie, by ten jezyk byl baaardzo dla Polaka trudy...w koncu sa ze soba spokrewnipne. ALe czy warto????? Ja czesto filmy ze znajomymi po czesku ogladam. Ten jezyk nas bardzo bawi....lejemy ze smiechu. Jednak, gdybym nim wladala, to nie bylby zabawny. Z innej strony jest fajnie cos innego umiec niz niemiecki francuski i angielski..
áha, o i zawsze warto sie ksztalcic, rozwijac. Jak chcesz, to moge poszukac jakies ksiazki u nie w bibliotece do nauki czeskiego. Nie wiem tylko, czy znajde p polsku, bo po niemiecku i czesku na pewno. A co do samonauki, to wszystko jest mozliwe. ja zaczynalam finski od drugiego kursu i musialam 10 pierwszych lekcji sama nadrobic. Do dyspozycji mialam podrecznik, cwiczenia i gramatyke...po finsku i malutki slownik finsko-polski z 6000 slowkami. Usiadlam, wszystko tlumaczylam i do wszystkiego sama dochodzilam, bo w tym jezyku nie ma slowek, gdzie mozna sie domyslec, co oznacaja i w 10 dni ciezkiej pracy nadrobilam ppierwszy semestr..... wniosek: dla chcacego nic trudnego.

A jak chcesz polsko jezyczne ksiazki to popytaj tutaj
http://www.kns.us.edu.pl/

idz do forum i znajdz slowian zachodnich i spytaj sie

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie