Chamski problem z obywatelstwem

Temat przeniesiony do archwium.
31-38 z 38
| następna
Tylko tu w Niemczech tego nie zalatwisz odkad Polska weszla do Uni.Musisz w Polsce w konsulacie skladac wnioski masa ludzi tak zalatwila z pochodzeniem i nadal zalatwiaja
bella, on juz wszystko zalatwil i po skonczeniu szkoly jedzie na stale do matki/o Niemiec. ;)
Oczywisce problemy musza byc ^^. Po powrocie do polski powiedzieli ze stracili status przesiedlenca.. ale obywatelstwo jest. Na poczatku bylo ze, "matka ma ojciec ma siostra ma, ale ciezko bedzie zebym ja dostal". Jutro sie udajemy znowu do amtu z wypelnionym drukiem, w ktorym zapomnielismy podac ze moj ojciec jak sie urodzilem byl ciagle w niemczech i to jest ten plus. Prawnik: W amcie nie powinni robic problemow i nawet na miejscu to wyrobic, na razie nie warto ich straszyc prawnikami, jakby byly jakies problemy to prosze do mnie przjsc bo ja sie na tym znam." Dlatego jestem dobrej mysli. (Pisze to dlatego ze komus to moze pomoc :P). Sprawa zalatwiana w Auslaenderamt. Pozdrawiam!
tzn. tej babce zapomnielismy tego powiedziec na druku to jest ^^ maly blad
Przy okazji wyszlo na jaw, ze trzeba tu po prostu byc jesli sie chce papiery wyrobic (chociaz zameldowanym), bo o konsulatach w polsce mozna zapomniec (jesli wysylaja sprawe do koloni). Jesli ktos proboje zalatwic obywatelstwo po dziadku itp w koloni i nie miesza w niemczech najprawdopodobniej tego nie dostanie, bo nie dosc ze sprawdzaja znajomosc NABYTEGO jezyka niemieckiego, to jeszcze maja takich Antragow zlozonych tysiace. Pozdrawiam!
mam niemieckie obywatelstwo już :) udalo sie zalatwic wszystko w Auslaenderamt
Cytat: adam612
mam niemieckie obywatelstwo już :) udalo sie zalatwic wszystko w Auslaenderamt

a po co ci to obywatelstwo jestes obywatelem EU a mozesz w eu zyc i pracowac gdzie ci sie podoba poprzez takie procedery bedziesz mial tylko problem z narodowa identyfikacja dla polakow jestes zdrajca a dla niemcow jestes polakiem ktory nie wie czego w niemczech szuka
Cytat: diego13
a po co ci to obywatelstwo jestes obywatelem EU a mozesz w eu zyc i pracowac gdzie ci sie podoba

Bzdura! Nie można pracować, gdzie się chce, przynajmniej do maja potrzeba mieć pozwolenie na pracę, a jego uzyskanie zabiera dużo czasu i jest po prostu upierdliwe dla kogoś, kto jest w Niemczech na dłużej, a nie tylko sezonowo.
Poza tym są i inne korzyści: lepsze zabezpieczenie socjalne, możliwość wyjazdów bez wizy np. do Stanów i wiele innych.

Polskie obywatelstwo można zachować. Drugie obywatelstwo może być problemem chyba tylko dla kogoś, kto ma problemy z własną tożsamością.
Temat przeniesiony do archwium.
31-38 z 38
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia