Błedy na stronce

Temat przeniesiony do archwium.
Co jakis czas wyłapuje pojedyncze błedy albo przynajmniej tak mi sie wydaje dlatego zerknijcie czy to jest dobrze bo nie moge sie uczyc jak jeden element ukladanki jest zle ;]

Np ;

Ich begegne Maria und Tom. Często spotykam Marię i Toma.
Ich begegne ihnen oft. Często ich spotykam.

Chodzi o drugie zdanie - napisali ihnen ale powinno byc chyba SIE bo [spotykam ich -kogo ? , co? -wiec biernik chyba powinien byc .

Prosze sprawdzic i napisac ;] dzieki z gory ;]
To drugie zdanie jest OK, poniewaz masz:

begegnen + Dat, begegnen jemandem

N.p. Ich begegne dir! - a nie - Ich begegne dich! Juz tylko przy czytaniu tego zdania drugiego robi sie juz bardzo komicznie!!!!

Ja proponuje ci wiecej glosno czytac i wtedy tylko melodia zdania bedzie ci juz mowic, czy cos jest w porzadku czy tez nie! Przynajmniej ja tak robie, jak nie jestem pewien, czy te zdanie, ktore napisalem, jest prawidlowe!
Dzieki wielkie za wytłumaczenie ;] Od dzisiaj bede czytal min 15 min dziennie po niemiecku ;] Pozdrawiam
Ja tez tego nie rozumiem ;/

Jak moze byc - Ich begene dir ? Czyzby to byl jakis wyjatek ?
Przeciez np ; Ich liebe dich -jest dobrze . Ja kocham kogo ? Ciebie ! Akk
Ich begenne dir ? Dativ ? [komu? czemu? -mi , tobie jemu , jej , nam , wam , im]
Ja spotykam Tobie ? Nie powinno byc Ciebie -dich ?

Prosze o pomoc .
nie, bo nie zawsze znaczenie polskie i odpowiadajacy mu przypadek pokrywa sie z niemieckim odpowiednikiem, jesli chcesz moge Ci napisac pare takich czasownikow,
ktore laczymy z innymi przypadkami niz w jezyku polskim.

PAMIETAJCIE: NIGDY NIE TLUMACZYMY DOKLADNIE!!!:)
To jesli mozesz napisz mi te czasowniki ktore łaczymy z innymi przypadkami ;]

Dzieki
ok, jak wroce spod prysznica to napisze(musze pomyslec jakie to sa;) warto sie ich nauczyc;D
I jak ? zapomniałes o mnie ?
no ja sie kapie od 1 do 2 godzin;P
przypominac KOMUS o czyms= jn an etwas erinnern np. Ich erinnere DICH an DEINEN(Akk)Geburtstag;
I jak to bedzie z tymi czasownikami >?

Wogole to jak Wy je rozrozniacie . tzn skad wiecie czy w danym momecie zastosowac akk czy dat skoro nie mozna wszyskiego brac dosłownie .
wykute na pamiec, zrobie jutro nowy temat o tym i dam link do tego tu. ja chce isc na germanistyke, dlatego takich rzeczy ucze sie na pamiec
ok
cos chyba ten link nie wbija jak trzeba i wraca na strone głowna ;/
Znalazłam ;]
https://niemiecki.ang.pl/forumw.php?IDt=32900

nie wiem mi dziala, jeszcze raz to samo dla innych
Temat przeniesiony do archwium.