Pomocy!!;/

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Mam problem. Ostatnio na pocztę przyszło mi wezwanie do zapłaty ze strony www.top-of-software.de Co mogę zrobić, żeby nie płacić?? Rachunek to prawie 100 euro.... Jedyne co mają z moich danych to adres IP (ale zmienny) oraz adres e-mail. Czy jak usunę mail to coś da? Dodam ze na stronie logowałem się tylko raz. Jeżeli ktoś wie jak z tego wybrnąć to mogę przesłać tego emaila co dostałem..;/
1. Der Rechnung (formlos - E-Mail) widersprechen.

2. Es kommt vielleicht ein "Mahnbescheid". Dem Mahnbescheid innerhalb von 14 Tagen schriftlich widersprechen - am Besten als Einschreiben mit Rückschein.

3. Keinen weiteren Kontakt. NICHT bezahlen!

http://tinyurl.com/bloede-Abofalle
Ignorowac dziadow, oszustow. Jak ktos ma w twojej rodzinie - jak mieszkasz oczywiscie w Niemczech - Rechtsschutzversicherung, to spytac sie, co dalej, pomoce prawne sa za darmo raz w miesiacu. Jak mieszkasz w Polsce, mozesz ich zapomniec, bo jest dla nich za komplikowane upominac sie o te 96 Euro!!!

Poza tym to jest na prawde oszustwo, poniewaz podaja programy, ktore sa w necie za darmo do sciagania jak n.p. OpenOffice!
i czytaj zawsze AGB's i patrz zawsze na punkt Kündigungsrecht!!!!
sorry: Das ist Blödsinn. Bei Betrüger braucht's keine AGB (übrigens ist der Plural auch AGB... Sonst hieße es ja Allgemeine Geschäftsbedingungens... :-)
+n
Das irrst du dich, denn die ABGs sollten nur einen Anschein liefern, dass die Transaktion (Order) ordnungsgemäß bzw. rechtlich in Ordnung ausgeführt wurde. Meistens werden aber die ABGs einfach von einer anderen Quelle kopiert und um eigene Daten ergänzt, damit es so aussieht, als sei alles rechtlich korrekt und Anwender freundlich.
Das irrst du dich, denn die AGBs sollten nur einen Anschein liefern, dass die Transaktion (Order) ordnungsgemäß bzw. rechtlich in Ordnung ausgeführt wurde. Meistens werden aber die AGBs einfach von einer anderen Quelle kopiert und um eigene Daten ergänzt, damit es so aussieht, als sei alles rechtlich korrekt und Anwender freundlich.
a czy mogę jakoś teraz usunąć konto na ich stronie?? jeszcze od czasu dostania emaila nie logowałem się na stronie bo nie wiem czy to najlepszy pomysł (w sumie logowałem się raz!!;/) Czy jak usunę sam adres pocztowy to to coś da?

ps
dzieki za poprzednie rady;)
Prosze o pomoc. jak usunąć konto na ich stronie. Czy będę musiał płacić ???
ktore konto i na jakiej stronie, za co placic?

bilibob = dedziu7????

Japanese chodzi o tą stronkę http://www.topof-software.de/ . Zarejestruj się na niej to zobaczysz że po zakończonej rejestracji pisze że trzeba zapłacić za roczny dostęp do pobierania plików 100 euro !! Moja dziewczyna szukała programów do niemieckiego i na goglach znalazła tą stronkę na której się zarejestrowała. Po rejestracji na maila przyszło zawiadomienie do zapłaty !! Nawet umowa w pdf. Ja to zignorowałem oczywiście bo czuje w tym wałek jak z pracami chałupniczymi typu składanie długopisów:) Dziewczynę również uspokoiłem żeby się nie martwiła bo to ściema. A teraz jak minął już miesiąc to przyszło znowu zawiadomienie żeby zapłacić ale tym razem z odsetkami !! +3 euro naliczyli. Piszą że mają adres ip kompa z którego dokonano rejestracji na stronie. Piszą też nazwę dostawcy internetu. Straszą prawnikami itp. brzmi to bardzo ostro!!

Ja myślę że to ściema bo adres IP nie zgadza się !! Również dostawca internetu się nie zgadza. Moja dziewczyna ma radiowy internet pn. "Żbik" ale dziwi mnie to że napisali mojego dostawcę internetu pn. "Gawex". Bardzo dziwne? Dwa różne komputery, dwóch różnych dostawców internetu i mieszkamy daleko od siebie. lecz korzystamy z jednego maila:) hmmm.... nie wiem o co tu chodzi Japanese.

Chciałbym chociaż usunąć to założone konto. Żeby nie przychodziły zawiadomienia na maila. PROSZE KOGOKOLWIEK O POMOC !!!!1 Pozdrawiam.

No, i jak sobie wyobrażasz tę pomoc? Opublikowałeś w twoim "młodzieńczym szale" twojego własnego majla. nawet, gdy usuniesz konto, to majle będą przychodziły do usranej śmierci. Tak zwykle bywa, gdy się bezmyślnie podaje autentyczne dane w nadziei, że internet jest przecież boski i TLKO DLA MNIE i nic mi nie grozi. Sciema, czy nie ściema. Czy to pobieranie plików było takie "życiowo" niezbędne? Co było tam takie ważne (zdradzisz to?). Mądry Polak po szkodzie! Rejestrujesz się bezmyślnie w każdym portalu i potem się dziwisz, że masz długi. ot, masz powoli kolejną nauczkę. Znasz taki adres 10minutemail.com? Nie? A szkoda. Może by ciebie nie dopadli.
Napisane "małymi literkami":
5. Vergütung
5.1. Die Inanspruchnahme der Leistung des Anbieters ist mit acht (in Zahlen: 8) Euro pro Monat inkl. der Mehrwertsteuer in der jeweiligen gesetzlichen Höhe zu vergüten.
5.2. Der Vertrag läuft für mindestens 24 Monate.
5.3. Die vertraglich geschuldete Vergütung für die Inanspruchnahme der Leistung wird dem Kunden jeweils für zwölf Monate im Voraus berechnet.
5.4. Der Rechnungsbetrag muss spätestens am siebten Tag nach Eingang der Rechnung bei dem Kunden auf dem in der Rechnung aufgeführten Konto eingegangen sein. Bei dem Kunden zurechenbarem Verzug ist der Anbieter berechtigt, den hierdurch hervorgerufenen Schaden vom Kunden ersetzt zu verlangen.
5.5. Die auf der Rechnung ausgewiesene Vergütung ist, wenn nicht ausdrücklich etwas anderes angegeben ist, stets inkl. der Mehrwertsteuer in der jeweiligen gesetzlichen Höhe zu verstehen.
edytowany przez bongo-bongo: 11 paź 2010
Cytat: Japanese
Ignorowac dziadow, oszustow.

Jak ktos ma w twojej rodzinie - jak mieszkasz oczywiscie w Niemczech - Rechtsschutzversicherung, to spytac sie, co dalej, pomoce prawne sa za darmo raz w miesiacu. Jak mieszkasz w Polsce, mozesz ich zapomniec, bo jest dla nich za komplikowane upominac sie o te 96 Euro!!!

Poza tym to jest na prawde oszustwo, poniewaz podaja programy, ktore sa w necie za darmo do sciagania jak n.p. OpenOffice!
edytowany przez Mokotow: 11 paź 2010
wiec jak troszke umiesz po niemiecku albo Twoja druga polowa, to wpisz do googla i szukaj

Antassia GmbH abzocke

albo

Antassia GmbH betrug

i dowiesz sie wiecej o tej niby firmie. Z tego, co przeczytalem, to mozesz ich listy/korespondencje czy grozby totalnie ignorowac.

Co do maila, to mozesz przeciez w Twoim koncie maila zameldowac adres tej firmy jako spam i pozniej ich poczte na raz, n.p. po miesiacu, ostatecznie usunac.

Gruß! ;)
Zalecam w takich przypadkach na przyszłość używanie fikcyjnych majli. Jak to się robi? Na przykład: nazwisko: Julia, Imię Robertsohn, i tak dalej. Wp.pl, gmx.de, googlemail.com i inne nie pytają o szczegóły. Może się nazywać Ogórek Kiszony zamieszkały w Kiszonkowie na ulicy Ogórkowej. Nikt ciebie nie znajdzie. Załóż konto na komputerze w bibliotece miejskiej sąsiedniego miasta i mogą ci skoczyć na prywatny IP!
i Panu majstrowi moze Pan skoncyc, tam ... ;)
...wężykiem, Jasiu, wężykiem..
juz kopa lat minela
bedziesz musial zaplacic,,to mala kara inni maja na tysiace,,a potem sie dziwia
jak znalezli moje dane po IP,..he he

niektorzy musieli niestety zaplacic
Temat przeniesiony do archwium.