Dradio-Recorder

Temat przeniesiony do archwium
Deutschlandradio to najnormalniejsze niemieckie klasyczne radio (znaczniej fajniejsze od Deutsche Welle) - porównywalne z dawnym polskim radiem PRI/PRIV/PRBIS z okresu sprzed jego sk******** - to znaczy bez jazgotu czy też gościa-zboko-ćpuna z chorą krtanią, co to reklamy w Polsce na każdej stacji czyta.

W skład dradio (Deutschlandradio) wchodzą trzy stacje:

1. Deutschlandfunk
2. Deutschlandradio Wissen
3. Deutschlandradio Kultur

Najlepsza oczywiście stacja pierwsza (odpowiednik naszej jedynki mniej więcej). Codziennie np. o godzinie 0:05 jest od kilkudziesięciu już lat nadawany np. fajny kryminał czy inna powieść radiowa (tak z 50 minut zawsze czas trwania; słucham od czasów gówniarskich - kiedyś jeszcze na długich słuchałem z dachowej anteny i uziemionego do kaloryfera odbiornika - ach co za czasy).

Radia tego można słuchać:

1. na normalnym odbiorniku radiowym UKF w Niemczech oraz na obszarach przygranicznych w Polsce oraz na całym świecie na falach długich, średnich i krótkich (http://www.dradio.de/dlf/frequenzen/liste/)

2. na cyfrowym odbiorniku radiowym (DRM, średnie i długie)

3. przez satelitę

5. w wielu niemieckich sieciach kablowych

4. przez Internet http://www.dradio.de/streaming/dlf.m3u
(inne strumienie na stronie dradio.de lub w moim pakiecie 110 stacji na germanistik.tk)

------------------------

a teraz do rzeczy:

http://www.phonostar.de/dradio-recorder/

Jest to gotowy darmowy programik dla Windows do słuchania/nagrywania stacji dradio z Internetu (ten program potrafi także nagrać nam audycję pod naszą nieobecność w domu o zaprogramowanej godzinie). Niebawem pojawi się także wersja dla MacOs'a, a pod Linuksem można go spróbować przymusić już dziś do działania przez Wine (choć prościej by było nagrywać w VLC lub po analogu przez Audacity wzgl. bajecznie prosto w konsoli poprzez streamripper czy mmsrip).

Może to być fajna sprawa dla uczących się niemieckiego oraz nauczycieli, wykładków itd.
... aha i jeszcze jedno: jeśli ktoś nagra sobie wiadomości, to w przeciągu mniej więcej 25 minut od chwili ich wyemitowania, to calusieńki tekst wiadomości ma słowo w słowo stranskrybowany na stronie rozgłośni i może w ten sposób uczyć się samodzielnie/uczyć innych

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie