Ile kosztuje tłumaczenie?

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym się dowiedzieć, ile kosztuje średnio 1 strona tłumaczenia (język niemiecki) i nie chodzi tu o tłumaczenie przysięgłe ani z żadnego biura.
Ja mysle, ze okolo 20 zl/strone tlumaczenia
dzięki:)
Hej,
moze znajdziesz kogos za 20 zl za strone ale tez nie zdziw sie jak bedzie dwa razy drozsze, w powaznych firmach tlumaczeniowych ponizej 40 zl raczej sie nie schodzi (cena w miescie Wroclaw). No i jakosc tlumaczenia moze tez troche zalezec od honorarium. Dostalem niedawno do korekty tlumaczenie na niemiecki juz zrobione przez kogos wlasnie za 20 zl/str. (facet pieniqdze wziql i uciekl) i teraz pokazuje je znajomym znajqcym niemiecki, a oni placzq ze smiechu, bo to jest autentyczna perelka absurdu. Ale mozesz miec szczescie ... . Troche tez zalezy od samego tekstu - czy to tekst techniczny, filozoficzny, czy literacki, czy czyjs list do kogos, ile jest slownictwa fachowego itp

Aha, strony roznie sie liczy. Jak pisano na maszynach, to liczono po prostu strony, a na strone liczono 1800 znakow, bo standardowa maszyna stukala na kartce 30 wierszy, kazdy z nich miescil 60 znakow, liczono to dla uproszczenia razem ze spacjami, bo jakby odliczac oddzielnie kazdq spacje, to liczenie mogloby trwac dluzej niz samo tlumaczenie:). Teraz komp liczy dokladnie kazdq literke, i okazalo sie, ze na tradycyjnej stronie maszynowej wypada najczesciej ok 1500 literek, a reszta (300 miejsc) to spacje. Wiec jedni mowiq o stronie = 1800 znakow (wtedy pewnie liczq to razem ze spacjami, metodq odziedziczonq z czasu maszyn do pisania), inni =1500 znakow.

Pozdrawiam
Wojtku, mam pytanie. Czyli przyjmujemy, że str. to 1800 znaków ze spacjami, tak? Jak mam jakiś tekst, to sprawdzam w statystyce wyrazów ilość znaków ze spacjami, tak? Jak sobie teraz tak sprawdzałam, to u mnie na jednej stronie zawsze wychodzi ponad 2000 znaków ze spacjami :/. A może ilość znaków się gdzie indziej i jakoś inaczej sprawdza? Są jakieś normy, co do akapitów? Domyślam się, że czcionka 12 i odstęp 1,5.
ilosc znakow na stronie sluzy obliczeniom ceny i wlasciwie jest obojetne ile tch znakow ze spacjami jest faktcznie na stronie. Ja tam wole 1125 znakow do swoich obliczen ;-)
Cześc! Mam małe pytanko. Skoro troche tłumaczysz to może masz jakieś namiary do takich agencji tłumaczeń?? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Jestem na 4 roku germanistyki w Poznaniu i chciałabym poćwiczyć sobie tlumaczenie..
Z góry bardzo dziękuje !
Pozdrawiam
Pytanie oczywiście było do Wojtka, ale gdyby ktoś też wiedział....
Od dawna probuje sie dowiedziec ile kosztuje przetlimaczenie swiadectwa maturalnego u tlumacza przysieglego.Niestety informacje o cenie sa bardzo rozne...Prosze wiec jak by ktos wiedzial cos o tym to bardzo bede wdzieczna za informacje...
http://www.3a-link.com.pl/
dziekuje bardzo!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.1a.biz.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka