Studia w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Mam taką sprawę...W przyszłym roku chciałabym wyjechać na studia do Niemiec. Mam tylko jeden problem.. na razie nie mam jeszcze zrobionego żadnego certyfikatu i nie wiem czy się wyrobię w tym roku bo właśnie kończe studia i zbieranie materiałów do pisania pracy licencjackiej zajmie mi pewnie i tak dużo czasu. Dodam tylko,że ucze się już niemieckiego ładnych pare lat i jakiś tam poziom już osiągnęłam:) Nie wie ktoś jakie są minimalne wymagania niemieckich uczelni jeśli chodzi o certyfikaty? Albo czy można dostać się nakąś uczelnie bez takiego zdając np. egzamin z języka na takiej uczelni. Słyszałam też, że jest to możliwe na niektorych niemieckich uczelniach ale trzeba poźniej uczęszczać na dodatkowy kurs. Czy to prawda? Interesuje mnie też czy istnieją jakieś instytucje pomagające załatwić te wszystkie formalności związana z ubieganiem się o przyjęcie. Bo podobno jest trochę załatwiania:(Będe wdzięczna za wszelkie informacje:)
Kochana Ines, przejrzyj prosze forum. Ten temat już sie pojawiał jest np w dziale studia językowe. Nie ma dużo wpisów więc znajdziesz bez trudu.
hmm.. ja w tym roku dostalam sie na studia do niemiec, ale mialam zrobione ZMP. ale wiem, ze na przyklad na Freie uni. w Berlinie (i na humboldtcie chyba z reszta tez) mozliwe jest ubieganie sie na studia na podstawie samej matury z niemca:)) jezeli nie zdawalas matury i nie masz certyfikatu to bedzie naprawde trudno ci cos znalezc, ale z tego co wiem, to nie jest to niemozliwe. a swoja droga to zrobienie tego certyfikatu nie powinno zajac ci duzo czasu - zmp jest dosc prosty - wystarczy zapoznac sie ze struktura tego egzaminu bo poziom jezykowy nie jest wcale taki wysoki. szczerze mowiac wydaje mi sie ze wiecej czasu zajmie ci szukanie uczelni ktora przyjmie cie bez tego papierka. do przygotowania sie do zmp polcam ksiazke \"der schnelle weg\" - jak przerobisz testy, ktore sa w niej zawarte, to masz egzamin w kieszeni. Jezeli chodzi natomiast o organizacje , ktore pomoga ci w dostarczeniu papierow, to musisz mi najpierw napisac jakie miasto i jakie kierunki najbardziej cie interesuja, powodzenia:))
sorrki \"der schnelle weg\" to ksiazka przygotowujaca do ZD. mnie chodzilo o \"Mit Erfolg für die Zentralle Mittelstufen Prüfung\" czy jakos tak. naprawde dobra ksiazka:))
nucia....ja mam do Ciebie pytanko.....
bo widze ze obeznana jestes...jestem teraz w klasie maturalnej..w grudniu mam miec egzamin DSDII i mam nadzije ze zdam. Mature tez zdaje z nimeca rozszezona (w nowej maturze certyfikaty nie zwallniaja z matury). Czy mam ajkies szanse na studia w Niemczech??moja wychowawczyni wspolpracuje z Viadrina i tam nas wysyla ale ja slyszlam duzo zlego na ta uczelnie...czy Ty bys mi cos innego poradzila??gdzies w glebi Nimiec??jesli tak jaki jest tam poziom nauki??duze koszty utrzymania??okolo ilu??
witam

z tego, co wiem, ZMP zwalnia z egzaminu z niemieckiego tylko na wybranych uczelniach (ich pelna lista jest na stronie Instytutu Goethego).

ZOP natomiast chyba wazny jest na wiekszosci uczelni wyzszych.

Natomiast tzw. DSH to egzamin, ktory zazwyczaj trzeba zdac, by moc studiowac - tylko najczesciej, aby do niego przystapic, trzeba przejsc obowiazkowy kurs (tylko jesli masz ZMP to nie musisz), organizowany przez uczelnie, ktory jest niestety dosyc drogi.

Najlepiej o szczegoly pytac w AStA lub Akademisches Auslandsamt danej uczelni.

pozdrawiam i zycze powodzenia
a.
hey.. a ja z zapytaniem czy wie ktos moze con na temat uczeli artystycznych w niemczech?? gdzie znajde info. na ten temat..?? moze poleci mi ktos uczelnie gdzie są takie kierunki jak: rysunek czy malarstwo?

z gory dziekuje i POZDRAWIAM
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków