msza sw po niemiecku

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 45
poprzednia |
Hallo
Prosze serdecznie o informacje gdzie moge w internecie wysluchac mszy sw. po niemiecku. Wybieram sie do Niemiec i chcialbym sie troche osluchac.
Moj niemiecki jest jeszcze slaby i sam sobie nie poradze.
Dziekuje Szcześć Boze
witam!
Niestety nie znam żadnych takich stron... Jak tylko cos znajde to oczywiscie dam Ksiedzu znać tu na forum.. ja bylam na niemieckiej mszy i to fantastyczne przezycie!!
Pozdrawiam serdecznie!
Z Panem Bogiem
o, to mnie troche zainteresowalo!
dlaczego msza po niemiecku to wspaniale przezycie?
dlatego, ze nic nie sposob zrozumiec?

prosze o wyjasnienie, bo meczy mnie ciekawosc.

pozdrowienia!
I jak Ci to wyjaśnić??
To wspaniałe chociażby dlatego, że odczuwasz tą bliskość w inny sposób, że modlisz się i śpiewasz w innym języku , rozumiesz? Tu nie chodzi tylko o znajomość języka obcego!
A jeśli bywa się w Kościele w Polsce to nie ma problemów ze zrozumieniem!Naprawde!
Pozdrawiam!
ja mam teks mszy swietej po niemiecku.....chce Ksiadz??mi sie za bardzo neichce tego przepisywac ale jak bardzo tak ksiadz chce to moge napisac........
pisz! a Pan Bóg i ksiadz ci to wynagrodzą w dzieciach!
cześć Dusiek!!!!!!!!!!!!!!!!!

napisz, proszę jakie środki używasz? Też chciałbym mieć takie odloty jak Ty!
moje życie takie szare :-((((

całuski
gość
no comments..........
albo nie....
współczuje szarego życia!
I pozdrawiam!
Czesc Dusiek,

przepraszam!
nie chciałem Cię urazić, piszę to całkiem na serio!!!

ale... (o.k. pewne "ale" jednak jest, bo nie pisałem tego tylko dla spaßu)
więc... cytuję: " To wspaniałe chociażby dlatego, że odczuwasz tą bliskość w inny sposób, że modlisz się i śpiewasz w innym języku, rozumiesz?!"
- nie, tego nie rozumiem.

Faktem jest, że jesteś osobą wierzącą i uczuciową. I nie jest w tym absolutnie nic negatywnego!

Faktem jest, że jako osoba uczuciowa, starasz sie pomóc innym będącym w potrzebie. Też jak najbardziej O.K.!

Faktem jest, że ks. staszek wyjeżdzając do niemiec i musząc odprawiać mszę po niemiecku, nie władając tym językiem zbyt dobrze ma cholerny strach i objekcje, czy stanie godnie na wysokości zadania i czy wierni nie opuszczą koscioła słysząc te niezrozumiałe wypociny polskiego księdza.

Dlatego też ks.staszek szuka w internecie jak wykłuć mszę na pamięć, posłuchać, jak to brzmi i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

Jedynie co potrzebuje "extra" to kazanie, które musi przetłumaczyć na niemiecki, bo co wiem temat kazań jest regionalnie (?) na daną niedzielę podobny. (nie jestem jednak całkiem tego pewny, "nic to")

Natomiast Ty, z Twoją odpowiedzią kompletnie nie pomogłaś ks.staszkowi.
Opisałaś jedynie fakt, że msza po niemiecku była "fantastycznym przeżyciem".

Niestety odpowiedz Twa nie ma:
po pierwsze - kompletnie powiązania z pytaniem księdza
po drugie - logicznie rzecz biorąc, nie do odszyfrowania

Faktem jest, że gdy nie władamy dobrze pewnym obcym językiem a zrozumiemy, co zostało powiedziane, ogarnia nas pewne zadowolenie.

... i powiązujac te aspekty razem: WIARA, UCZUCIOWOść, dotatnie przeżycie uczuciowe, Rozumienie obcego, nie ojczystego języka (tylko na początku komunikowania się tym językiem. później staje sie to powszednie, mniej entuzjastyczne) myślę, że niemiecka msza święta staje sie emocjonalnie równa polskiej.

Jedyną różnicą jest fakt, iż niemieccy ksieża bardziej tolerują i szanują godność wiernych nie wulgaryzując "grzechów" przez nich popełniałych.

...ale nie jest to temat na te forum.

Jeszcze raz przepraszam Cię Dusiek za mój poprzedni ton.
A jak będę w następnym czasie na mszy niemieckiej, to postaram sie ją nagrac na MP3 i skontaktować z ks. staszkiem, żeby mu ja wysłać mailem.

pozdrowienia
gosc
ale po co te wszystkie wywody???
jestem chyba aż tak uczuciowa, że brak mi słów aby Ci odpowiedzieć...po prostu mi przykro.
Każdy ma własne zdanie na dany temat, ot co.
Cześć.
....a na ktorej mszy jest bardziej fantastyczne przezycie, na niemieckiej, czy na polskiej? I dlaczego?
hmm....wiecie kazdy ma swoje zdanie na kazdy temat i ma prawo je wyrazic a ze kolezanka chciala wyrazic swoje zdanie ze jej sie podobalo na takiej mszy to mogla...pozdrawiam
obiecalam ta msze wiec pisze....
albo nie to jest tego za duzo ...ja poprosze o ksiedza maila to zeskanuje i przesle bo niemam sily zabardzo tego pisac
przeciez to takie proste i krotkie:

msza sw. po niemiecku -> Heilige Messe auf deutsch
ja mam taką ksiązeczkę w której jest ojcze nasz po niemiecku zdrowaś mario i wiele wiele innych modlitw jak coś moge zeskanowa jeżeli kogoś to ciekawi to może napisać : [email]
niemiecki program ZDF transmituje co niedziele o 9:30 msze katolicka albo ewangelicka.
Mozna ja takze obejrzec na zywo w internecie.
Nastepna msza katolicka jest 14.11.

http://www.zdf.de/ZDFde/inhalt/23/0,1872,1020727,00.html

na tej stronie mozna po lewej wybrac okienko: Live, der Gottesdienst im ZDF
otwiera sie wtedy ta strona: http://www.zdf.de/ZDFmt/mediathek/0,3496,MT-2156248,00.html

Zycze powodzenia. :)
ks. staszek bedzie mial odlotowe przezycia!
Uprzejmie dziekuje za zainteresowanie moim postem. Dlugo nie mialem dostepu do internetu, dlatego tez teraz jestem ponownie na forum.
Moi drodzy bardzo prosze o tekst mszy sw, modlitwy po niemiecku,bede bardzo wdzieczny. W ostatnia niedziele niestety przegapilem nabozenstwo w internecie. Moj adres : [email]
Pozdrawiam serdecznie Szczesc Boze
Znalazłem tylko Ojcze Nasz ale zawsze coś.

Vaterunser


Im Namen des Vaters, des Sohnes und des
Heiligen Geistes, amen.

Vater unser im Himmel, geheiligt werde Dein Name, Dein Reich komme, dein Wille geschehe wie im Himmel, so auf Erden. Unser tägliches Brot gib uns heute. Und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unseren Schuldigern. Und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Bösen. Amen.

Zapewne ksiądz rozumie takze nie ma sensu tłumaczyć. Muszę przyznać że ma ksiądz lipę z tą mszą bo nigdzie nie ma. Ja sam ledwo znalazłem Ojcze Nasz. No, no to jest problem!!! Ale przy pomocy Boga ksiądz sobie poradzi i zamieni wszystkie troski w dym, pył, który nastepnie uda się do atmosfery, może kosmosu, aby tak być problemem dla gwiazd, planet, planetoid i innych Ciał Niebieskich. Amen(Niech tak się stanie). A tak powaznie to życzę powodzenia i możności przebywania dłużej w Internecie. Ciekawa rozmowa na forum. Wiem że ksiądz jest dobroduszny ale co niektórym osobom mógłby napisać kilka zdań. (Proszę tylko bez rzucania klątwy, jak to czynił Grzegorz). Jeszcze raz życze powodzenia i Szczęść Boże.

PS. jak cos jeszcze znajdę to dam znać. ;)
alez w internecie modlitwy sa na wielu stronach, m. in.:
http://www.rosenkranz-beten.de/anleitung.html
co do mszy to gorzej..
Moi drodzy dziekuje Wam bardzo za pomoc. Dzieki Wam wyszukalem w internecie wszystko czego oczkiwalem. Ciesze sie,ze jest tylu wspanialych ludzi. Pozdrawiam
heh - nie wiem jak się przeżegnać po niemiecku... POMOCY!!! To jest bardzo potrzebne. Z góry dziękuję.
[*][*] Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie...
Dian@
w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
im Namen des Vaters und des Sohnes und des Heiligen Geistes. Amen.
Viel Dank!!! mnie też się przyda :)
Pozdrawiam :)
http://www.maerchen.net/pray/br.htm tutaj są modlitwy jeszcze :)
Szczesc Boze! Znalazl ksiadz w koncu ten tekst Mszy Sw. po niemiecku. Jak tak , to prosilabym o przeslanie.
ja tez bym prosila jakby ktos mial:
[email]
To ja dolaczam sie do Ciebie.
A tak a propos to mie jeszcze interesuje jak nalezy zwracac sie do Ksiedza po niemiecku (odpowiednik polskiego "prosze Ksiedza") oraz jak jest "Szczesc Boze" albo "Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus".
Pozdrawiam wszystkich
Szczesc Boze
http://de.wikipedia.org/wiki/Religi%C3%B6se_Titel


Aber so grundsätzlich sind die meisten Deutschen wenig religiös. Und der Priester wird eigentlich mit seinem Nachnamen angesprochen.

Früher sagte man noch "Gelobt sei Jesus Christus", heute eigentlich nur noch im tiefsten Bayern und auf dem Land.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 45
poprzednia |