wiecej ludzi w Polsce uczy sie niemca czy franca?

Temat przeniesiony do archwium.
31-33 z 33
| następna
dzeki za wyczerpujaca odpowiedz, potwierdzilo sie to co kiedys mi sie tam o uszy obilo, ze ruski jest wlasnie dla nas prosty, bo jest podobny do polskiego. Z ta cyrylica tylko myslalem ze to sie da szybciej ogarnac niz w pol roku, ale zapewne chodzi ci o pelna swobode w jej uzywaniu, wiec taki czas pewnie jest optymalny. BTW ostatnio doszedlem do wniosku, iz niemiecki jest prostszy od angielskiego- chodzi mi o uzycie niem szczegolnie w pisaniu tekstow, znajac sporo konstrukcji i slow, prace pisze sie bezproblemowo i co najwazniejsze z pewnoscia ze sie nie robi bledow, co w angielskim juz nie jest takie proste, bo tam sa nieraz troche wieksze niuanse, jesli chce sie zbudowac jakies bardziej rozbudowane zdanie. Wg mnie ang jest prostszy tylko w pierwszej fazie nauki,
tak, chodzi mi o pelna swobode uzywania cyrylicy. bo na nauke liter i zasad pisania wystarczy w zupelnosci jeden dzien :P tyle ze pierwsze pare tygodni a nawet miesiecy pisanie i czytanie sprawia niemal fizyczny bol, trudno jest sie przestawic, ale cwiczenie czyni mistrzem :)

dla mnie niemiecki jest ogolnie prostszy i bardziej naturalny niz angielski :]
Nawiasem mówiąc, jeśli zna się podstawy jednego języka obcego, to kolejny przychodzi znacznie lżej. Łatwiej się pogodzić z masą wyjątków, "dziwnymi" konstrukcjami itd... ;-)

Jeśli chodzi o porównywanie niemieckiego i angielskiego... Niemiecki jest podobny do polskiego, jeśli chodzi o kombinowanie z gramatyką (przynajmniej mi się tak wydaje) - w przeciwieństwie do angielskiego. No choćby nawet 'tryb przypuszczający' - w niemieckim są dwa, angielski ma tego cztery + mieszane conditionalisy. Czy też gdyby poruszył kwestie czasów... dla nas angielskie są trudne do zrozumienia i na pewno przy ich używaniu zbytnio po polsku myśleć nie można. Przy niemieckim już prędzej. (Oczywiście wchodzi tutaj kwestia wyćwiczenia się i obycia z językiem - nie mówię, że nie :P )

Na koniec dodam, że każdy język obcy jest piękny, oryginalny i w ogóle jedyny w swoim rodzaju :D

Wesołych Świąt
31-33 z 33
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa