Jak w tym roku do szkoly? '09

Temat przeniesiony do archwium.
Jak w tym roku do szkoły? jak w jakich landach ?
No zakladan, ze ty w Niedersachsen jestes. Tak wiec idziesz do szkoly juz 06.08.2009. Bo tam wakacje juz od 25.06 trwaja. Ale dokladnie mozesz zobaczyc wszystkie terminy na przyklad na stronie:

http://www.schulferien.org/Schulferien_nach_Jahren/2009/schulferien_2009.html
O super ;) Dzieki ;) heh... Ide tutaj do szkoly.. mieszkam tutaj od niedawna znaczy od 2 tygodni i nic nie umiem xDD Boje sie pierwszego dnia w szkole.. ;( Wszscy beda mowic po niemiecku -szook-
opowiem ci historie mojej kuzynki. Nie wiem ile masz lat, ale ona miala 12, jak rok temu przyjechala z mama do Niemiec.
Poszla do szkoly nie umiejac wiecej niz danke und bitte.
Bala sie, ryczyla po nocach, nich chciala isc na lekcje.
Miala w prawdzie kolezanke z Polski, ale ona byla w starszej klasie i widzialy sie tylko na przerwach. Ale przetrwala!
Przed paroma tygodniami dostala pierwsze niemiecki swiadectwo: z super ocenami!
Znalazla mnostwo kolezanek, nie Polek, i przez to musiala nauczyc sie mowic po niemiecku.
Rowniez ja staralam sie rozmawiac z nia tylko po niemiecku, na poczatku bardzo sie wstydzila, a taraz? swiergoli jak nic! nawet nie musze jej przypomilac, ze ze mna dla jej dobra rozmowy porwadzone sa tylko po niemiecku!
Ostatnio bylam napawde bardzo milo zaskoczona!

Nie boj sie! zobaczysz, rowniez ty dasz sobie znakomicie rade. Poczatki beda trudne, ale jak bedziesz je miala za soba, to stwierdzisz, ze bylo warto!
Trzymam za ciebie kciuki! Taka mala wskazowka: badz po prostu soba i nie daj sie! zobaczysz, jezyk niemiecki nie taki straszny, jak go maluja ;)
Ja mam 16 lat. w polsce wlasnie skonczylam gimnazjum...
Tutaj mnie cofneli o rok.. bo powinnam isc do 10 klasy a ide do 9 ;(
Ja duzo rozumiem po niemiecku... bo moi rodzice mieszkaja w niemczech i ja zawsze tutaj bylam na ferie itp, a teraz po skonczeniu gimnazjum postanowilam przyjechac do niemiec ;)Ale nie umiem za duzo powiedziec... znaczy troche na migi to sie dogadam xDD ale to tylko jakies proste rzeczy xD
:) nic sie nie martw! dasz sobie rade!!! a z czasem coraz lepiej bedzie, zobaczysz!
Mam nadzieje ;) Dziekuje... ;)
a co ja powinnam ze soba wziasc w pierwszy dzien szkoly? bo ja nikogog tam nie znam xDD tutaj podobno sa jakies inne zeszyty i wszytsko ;(
w szkole powinnas dostac liste z potrzebnymi materialami, zapytaj w sekretariacie
ok. dziekuje ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Życie, praca, nauka