Litości dla zielonej! Błagam! Tłumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
Błagam, prosze o przetłumaczenie tego tekstu na język niemiecki bo tragedia będzie! Potrzebne jest mi to na jutro, jestem zielona z niemieckiego.. Błagam, help!!
Unia Europejska ma bardzo dużo zalet i wad. Nie umiem jednoznacznie wyrazić swojego zdania na ten temat. Cieszę się, że wstąpiliśmy do Unii Europejskiej, ponieważ nasz kraj zaczyna się rozwijać, powstają nowe drogi, remontowane są stare. Jest dużo obiektów zieleni, np. parki. Dostajemy dofinansowanie na róże cele. Ale jestem też przeciwko ponieważ wzrosły ceny produktów żywnościowych, jeżeli ktoś chce palić palić papierosy musi wydać na nie cały swój dorobek. Zaletą jest możliwość przekraczania granicy bez okazywania dokumentu tożsamości. Jest szybciej, sprawniej. Otworzyły się drzwi dla młodzieży. Jest dużo ofert pracy w innych krajach. Mimo wszystko moje zdanie nie wyraża sprzeciwu, ale także nie popiera.
Z góry dziękuje za pomoc. Dobrze by było jakby ktoś się zlitował nade mną bo jestem zdesperowana i na skraju załamania nerwowego. Plizzzzz! Pomóżcie!!!
JAK TRWOGA TO DO BOGA!!!Troche swojej inicjatywy a nie na pomoc osob 3 czekac!
Nie umiem kompletnie niemieckiego, tłumaczenie tego zajęłoby mi cały wieczór. A ktoś kto chodzi do ogólniaka nie może poświęcić tyle czasu na niemiecki, ponieważ inne przedmioty czekają. :P
Napisz sama a ktoś poprawi Ci błędy.
Jak masz taki temat dany przez nauczyciela to znaczy że coś umiesz.