hi

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie ;-) czy to prawda, ą e jak sie zdaje język rozszerz. to nawet jak ma się poniżej 30% to sie go zdaje? czytłam na forum, ale za różowo mi to wygląda ;-), aha i jeszcze to, jezeli chce zdawac mature z 2 jezyków- niem i ang - to musze jeden z nich na poziomie rozszersz, czy moge na obydwa na podstwaowym?
>mam pytanie ;-) czy to prawda, ą e jak sie zdaje język rozszerz. to
>nawet jak ma się poniżej 30% to sie go zdaje?
prawdą to nie jest, chyba że jako przedmiot nadobowiązkowy


>aha i jeszcze to, jezeli chce zdawac mature
>z 2 jezyków- niem i ang - to musze jeden z nich na poziomie rozszersz,
>czy moge na obydwa na podstwaowym?
o ile nic się nie zmieniło, to nie możesz wybrać języka obcego jako "ten trzeci" przedmiot, który zdajesz jako obowiązkowy, a jako nadobowiązkowy musisz zdawać jako rozszerzony (przy czym jako nadobowiązkowy, to mając nawet 0% z niego masz zdaną maturę) - tak przynajmniej było przed rokiem ;-)
kolega ma racje. kazdy przedmiot zdawany na poziomie rozszerzonym ALE jako przedmiot DODATKOWY (zaden z 3 obowiazkoqych tj. polski, jezyk obcy + 3 przedmiot teraz jest to matematyka) i zdany ponizej 30% nie sprawia ze matura jest NIEZDANA. ale sam przedmiot jako taki np przy jakiejs rekrutacji nie jest brany pod uwage bo nie jest zaliczony (zdany) ;)
obecnie jest tak,że zdawać musisz j.polski, dodatkowy język i matmę, wszystko na poziomie podstawowym. Jeśli masz kaprys zdawać któryś z tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, będzie to już przedmiot dodatkowy. Jeśli masz zamiar zdawać inny przedmiot, możesz podejść do niego na podstawie. Masz możliwość 3 dodatkowych przedmiotów. No i jeśli go nie zdasz, a 3 podstawowe zdasz, matura zdana :)
Ja słyszałam od nauczycielki ze jak sie zdaje rozszerzony to mozna oblac rozserzony ale jak bedzie dobrze część 1- czyli ta podstawowa to bedzie zdane jako podstawowy tylko.
ewela ma rację. Teraz wchodzi takei coś jak kiedyś było, że najpierw zdaje się z języka poziom podstawowy a potem rozszerzony. jesli się obleje rozszerzony poziom to jest arkusz III to maturę się ma zdaną ale pod zarunkiem ze zdasz poziom podstawowy.
nie wiem jak wam, ale mi to pasi ;-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia