Czy można prosić o kartkę na maturze??

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!!! Wiem, że tematów tego typu jest dużo ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie od kilku dni pytanie, czy można prosić komisje na ustnej maturze o kartkę, na której będę robił notatki... gdzieś o tym czytałem i teraz nie wiem czy dobrze zrozumiałem... Będę wdzięczny za wszystkie wartościowe informacje na te temat.
Pozdrawiam, Kamil.
Prosić nie musisz. Będzie tak:
1) Wchodzisz, do klasy losujesz zestaw i siadasz gdzieś na końcu klasy w ławce.
2) Na ławce leży przygotowany długopis i kartka z pieczątką szkoły, na której będziesz robić notatki.
3) Przygotowujesz się i idziesz odpowiadać.
OK, wielkie dzięki za odpowiedź!!! Ale mam jeszcze jedno małe pytanko, czy podczas odpowiedzi będę mógł wspomagać się notatkami jakie sobie sporządzę na karce? Bardzo się stresuje matura, bo mam już 6 maja, i dlatego chcę wiedzieć jak najwięcej o przebiegu egzaminu...
Patrzeć tak, ale nie czytać. Jeśli będziesz czytał, przerwą Ci egzamin i podziękują.
OK, to już teraz wszystko rozumiem. W końcu to matura ustna a nie "czytana"... Wielkie dzięki za odpowiedzi...
Pozdrawiam.
Jeżeli jest ktoś z woj. łódzkiego lub świętokrzyskiego po maturze ustnej z niemieckiego to piszcie co mieliście w zestawach.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie