ustny dwujęzyczny

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Zdaję właśnie maturę dwujęzyczną, wprawdzie nie po niemiecku ale podejrzewam, że wszystkie matury dwujęzyczne są punktowane w podobny sposób. Moje pytanie brzmi: czy orientuje się ktoś z Was czy ustna część egzaminu dwujęzycznego jest brana pod uwagę w ostatecznym podsumowaniu wyników z matury dwujęzycznej? Mój nauczyciel od literatury twierdzi, że tak, jednak z doświadczenia wiem, że nie jest on zbyt zorientowany. Jeżeli rzeczywiście część ustna brana byłaby pod uwagę to punktacja przedstawiałaby się w ten sposób: język 40pkt, literatura 60pkt, ustny 20pkt (jest to układ dość nietypowy, a punktacja np. z ustnego wynosiłaby 16,(6)% całości egzaminu). Szukałam w Internecie wzorów świadectw maturalnych dla klas dwujęzycznych, co może rzuciłoby nieco światła na kwestię punktacji (w przypadku osobnego ujęcia oceny z egzaminu pisemnego i ustnego, uznałabym, że egzamin ustny nie jest brany pod uwagę w podliczaniu ostatecznego wyniku z matury dwujęzycznej i nie ma żadnego wpływu na rekrutację). Jednak nie udało mi się znaleźć takiego świadectwa. Bardzo proszę o pomoc i jakąkolwiek informację na ten temat. Z góry dziękuję za odpowiedź.
poszukaj w informatorach albo procedurach na cke....
Na stronie CKE jest tylko o strukturze egzaminu. Nie piszą o tym czy wynik ustnej liczy się przy rekrutacji na studia. Zwłaszcza, że ignorowanie wyników z egzaminów ustnych możnaby uznać za pewnego rodzaju niedopatrzenie. Egzaminy ustne generalnie odbywają się właściwie sztuka dla sztuki- wyniki nie są w żaden sposób ujmowane przy rekrutacji. Nie wiem tylko czy ta zasada dotyczy również egzaminów z języka obcego zdawanych na poziomie dwujęzycznym.
Ja też gern chciałby wiedzieć coś o 2języcznej :)

« 

Pomoc językowa