Co lepsze : studia germanistyczne czy kolegium? PROSZĘ o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Maturę będę zdawac dopiero za dwa lata ale juz chcę podjąc decyzję , ukierunkować się. Jaki poziom matury z niemieckiego musze zdać by dostać się na Studia germanistyczne bądz kolegium? Słyszałam że kolegium lepsze, więcej jest tam mowy w tym języku bardziej dotyczy to samego jezyka itd a germanistyka bardziej idzie w kierunku historii kultury itd, mnie zalezy bardziej na samym języku . Co robic?
Uczyć się na jak najwyższy poziom. Ale, uczyć się. Podjąć decyzję i się uczyć. I, nie cudować.
edytowany przez irkamozna: 12 lut 2013
Cytat: irkamozna
Uczyć się na jak najwyższy poziom. Ale, uczyć się. Podjąć decyzję i się uczyć. I, nie cudować.
Oczywiście, to jest najważniejsze, jednak zależy mi bardziej na samym języku , nie wiem co wybrać.
Uczyć się.
Samego języka nie ma. Język jest wszędzie. A, aby się na ulicy porozumieć "Wo haben die Bahnhof?", to nie potrzebujesz studiów.
Napisz ten twój pierwszy wpis po niemiecku, to ci powiem, czy lepiej studiować germanistykę, czy też mądrzej wyjść za mąż.
Cytat: irkamozna
Uczyć się.
Samego języka nie ma. Język jest wszędzie. A, aby się na ulicy porozumieć "Wo haben die Bahnhof?", to nie potrzebujesz studiów.
Napisz ten twój pierwszy wpis po niemiecku, to ci powiem, czy lepiej studiować germanistykę, czy też mądrzej wyjść za mąż.
nie rozumiem skąd ta kąśliwość? Są znaczące różnice między nauką na uniwersytecie a kolegium i chciałam o nie zapytać. Zanim założyłam konto słyszałam dużo niepochlebnych opinii ,ale myślałam że się mylę , pozwolę sobie zacytować pewną osobę "najgorsze forum jakie może być związane z niemieckim. Tylko dlatego, ze rządzi nim dwójka osób, którzy myślą, że skoro znają niemiecki mogą zachowywać się jak typowi niemcy, czyli po chamsku i z wyższością. Stracicie wielu użytkowników dzięki irce i tamodowi." Teraz trudno mi się z tą osobą nie zgodzic. Żegnam ozięble.
Cytat: Magdalena22
Cytat: irkamozna
Uczyć się na jak najwyższy poziom. Ale, uczyć się. Podjąć decyzję i się uczyć. I, nie cudować.
Oczywiście, to jest najważniejsze, jednak zależy mi bardziej na samym języku , nie wiem co wybrać.

lingwistykę jeżeli już, można wziąć dodatkowo specjalność pedagogiczną
Temat przeniesiony do archwium.