Ponowne podchodzenie do matury

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie: nie zdawałem w ogóle niemieckiego na maturze, teraz przy ponownym podchodzeniu chcę go zdawać na poziomie podstawowym. Czy to prawda, że mogę go zdawać tylko pisemnie? Tak by wynikało z opisu na stronie OKE: "Jeżeli nowym przedmiotem dodatkowym jest inny język obcy nowożytny, niż zdawany wcześniej
jako przedmiot obowiązkowy, zdaje go albo w części ustnej, albo w części pisemnej, albo w obu tych częściach". Czy ktoś jednak może potwierdzić, czy tak faktycznie jest?
http://www.zse1.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=96%3Ainf..&limitstart=3
Najpierw musisz sprecyzowac, do jakiej grupy nalezysz.
Jest tak faktycznie, jak pisza, dlatego wazny jest twoj status, bo sa rozne mozliwosci.
"absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2[tel]", "Absolwent, który zamierza podwyższyć wynik egzaminu maturalnego lub przystąpić do egzaminów z nowych przedmiotów dodatkowych"
A z drugiej strony, na deklaracji maturalnej jest: "przystąpienie do egzaminów z nowych przedmiotów dodatkowych: (...)
 w części ustnej – bez określania poziomu**, z wyjątkiem języka obcego nowożytnego, zdanego wcześniej jako przedmiot obowiązkowy– zdający nie przystępuje do części ustnej"

No to skoro nie zdawałem niemieckiego jako przedmiotu obowiązkowego, to chyba jednak powinienem mieć tę część ustną, ale z kolei: "1. Egzamin maturalny z nowego języka obcego nowożytnego, języka mniejszości narodowej oraz języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego jako przedmiotu dodatkowego może być zdawany w części ustnej albo w części pisemnej, albo w obu częściach." temu przeczy...
Cytat: Malagant
A z drugiej strony, na deklaracji maturalnej jest: "przystąpienie do egzaminów z nowych przedmiotów dodatkowych: (...)
 w części ustnej – bez określania poziomu**, z wyjątkiem języka obcego nowożytnego, zdanego wcześniej jako przedmiot obowiązkowy– zdający nie przystępuje do części ustnej"

No to skoro nie zdawałem niemieckiego jako przedmiotu obowiązkowego, to chyba jednak powinienem mieć tę część ustną, ale z kolei: "1. Egzamin maturalny z nowego języka obcego nowożytnego, języka mniejszości narodowej oraz języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego jako przedmiotu dodatkowego może być zdawany w części ustnej albo w części pisemnej, albo w obu częściach." temu przeczy...
Sam widzisz, ze nie zdajac matury bedziesz mial zdana mature. Proste przeciez.
No właśnie nie jest proste i proszę o info kogoś, kto wie, jak to wygląda w praktyce.
Cytat: Malagant
No właśnie nie jest proste i proszę o info kogoś, kto wie, jak to wygląda w praktyce.
To jest tak:
- sie idzie do sekretariatu danej szkoly
- sie mowi, o co komu chodzi
- sie pyta, jak to sie dokladnie robi.
i sie wszystko wie.
Fajnie, tylko nie wiem, kiedy będę miał taką możliwość, więc chciałem się rozeznać wcześniej.
Cytat: Malagant
Fajnie, tylko nie wiem, kiedy będę miał taką możliwość, więc chciałem się rozeznać wcześniej.
To siÄ robi tak:
- idzie sie wtedy, kiedy ma sie mozliwosc.
Temat przeniesiony do archwium.