nowa a stara matura

Temat przeniesiony do archwium.
Jak wyglada tegoroczna matura z niemieckiego?Czy bardzo sie różni od tzw starej matury?Z czego najlepiej się przygotowywać?Czy sylabusy są coś warte?
www.cke.edu.pl

w skrocie:

poziom podstawowy = 2 sluchanki, 2 czytanki, forma bardzo krotka (50-70sl) i list 9120-150)

poziom rozszerzony = 2 sluchanki 2 czytanki zadanie gramatyczno-=leksykalne (przetlumaczyc wyrazenia w lukach) i wypracowanei ok 300 sl
aha jak sie zdaje rozszerzony to sie najpierw pisze podstawowy i potem dostaje sie arkusz rozszerzony :)
btw czy Twoj nick ma cos wspolnego z jewgieniejem onieginem ?:)
jewgieniej oniegin? Puszkin? Sorryale ja już maturę zdałam :]
>jewgieniej oniegin? Puszkin?

da, toćno :) eto ja imiel w smyslie :)

> Sorryale ja już maturę zdałam :]

chcialbym moc to powiedziec za rok :P
>da, toćno :) eto ja imiel w smyslie :)
tak, ...........:) .................................. :) ?
wszyscy zdają, zdasz i Ty
dzięki za informacje, jeszcze nie widziałem strony komisji egzaminacyjnej ale z opisu można wywnioskować że poziom podstawowy kładzie większy nacisk na praktyczne umiejętności niż pisemna stara matura, to prawda czy tylko tak mi się zdaje?jeki jest poziom trudności nowej matury (poziom podstawowy) w porównaniu do starej matury pisemnaj?

tak, nick jest z Puszkina;-)
jesli chodzi o stara mature - nie wiem nic, ja zdaje nowa i tylko ta mnie interesuje. Wiem ze na starej byla jakas gramatyka etc, widzialem tylko arkusz z rosyjskiego, z niemieckiego nie, wiec nie wiem. Takze trudno mi jakkolwiek porownac poziom. Dla mnie osobiscie matura podstawowa to po prostu taki banal, ze az szok, poza tym 30 % na zdanie to jest smieszne. No, aale to moja bardzo subiektywna opinia.
yes, exactly :) That's what i meant :)
30% reicht????? kaum zu glauben.... echt?
aber wahr...
jeszcze jedno pytanie : czy podczas egzaminu można korzystać ze słownika?
na maturze nie wolno korzystac ze slownikow!
Jesli chodzi o trudnosc, to powiedzialabym, ze stara matura jest mniej wiecej taka, jak teraz rozszerzona.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa