Matura ustna krok po kroku

Temat przeniesiony do archwium.
Z grubsza wiem jak ustna matura wygląda... Wchodzę, losuję zestaw i mam 5 min. na przygotowanie a potem 10 min. na odpowiadanie, ale nie znam szczegółów... Jak wylosuję zestaw, to widzę tylko kolaż, czy też wiem odrazu o czym będą rozmowy sterowane? Te 5 min. mogę przeznaczyć tylko na przygotowanie wypowiedzi nt. obrazków, czy też mogę odrazu ułożyć sobie w głowie rozmowy? Po drugie, jak już mnie będą pytać z tych stymulusów, do pytania do obrazków będę widział, czy tylko słyszał? Przede wszystkim jednak chodzi mi jo to, jak to jest z tymi rozmowami sterowanymi... Mam odrazu po wylosowaniu zestawu kartkę z tematem negocjacji, relacji itd. przed oczami, czy też temat mówi mi egzaminator i odrazu rozpoczyna rozmowę/mnie każe rozpocząć i muszę rozmawiać bez żadnego przygotowania?
Losujesz zestaw z rozmowami sterowanymi i obrazkami, masz 5 minut i 10 na gadanie. Pytania do obrazka TYLKO słyszysz, rozmowy sterowane masz wypunktowane, jak mówić, żeby było dobrze. Nasza germanistka radziła, by zacząć właśniej od tej drugiej części (w przypadku poziomu rozszerzonego), żeby móc się wygadać, a reszta czasu na rozmowę na temat obrazków, więc przypuszczam, że jest pewna dowolność, od czego chcesz zacząć. Powodzenia!!!
Rozmowy sterowane moge sobie najpierw gdzies zapisac, a potem przeczytac?
Możesz ale na zapisanie wszystkiego nie wystarczy czasu.