po polsku bym nie wiedziała nawet...:-/

Temat przeniesiony do archwium.
ej w tym ze słuchu było dzis pytanie ..yy znaczy sie w tabeli richtig oder falsch ;) ze "...elterm wissen, dass ich Horrorfilm ansehen" no czy cos takiego i tam było powiedziane ze "meine Eltern... kuken, aber..." w kazdym razie ze mniej więcej wiedzą ale nie wszystko...i co trzeba było zaznaczyć :(((( bo ja niem...a zycie w nieswiadomosci mnie zabija... ale listy byly super :D chociaz tyle...:-/
....no cos kolo tego lektor mowil wyraznie, ze jego rodzice wiedza ze ona oglada te filmy ....RICHTIG ... pocztowka byla prosta a list taki sobie tzn trudny niebyl ale niektorych slow brak ;/ niestety
ojej, to bylo tak: nie ona tylko on (Michael) mowil, ze jego rodzice wiedza ze on oglada, ale nie musza wiedziec koniecznie w jakich ilosciach i kiedy... i to bylo RICHTIG
ihihihi czyli dobrze szczeliłam :D ale wogóle jakieś to gupie było :-/
dzieci :p a co napisałyście w 'in jener Zeit' czyżby 'damals' oczywiscie na rozszerzonym? powiedzcie mnie, 'dzienkuje' z góry ;)
to bylo w tym jakims zadaniu o synonimach? jesli tak to rzeczywiscie in jener zeit znaczy damals
jak juz wspomnialam, nie pisalam rozsz., ale "damals" (wtedy, wowczas) i "in jener Zeit" (w owym czasie) to synonimy, wiec jesli w zadaniu chodzilo o dopasowanie synonimow, to to jest richtig bankowo
ja nic nie dalem, ale masz dobrze chyba bo tak dawali :) a w tych lukach mialo byc:
vor dem Augenblick czy nach dem Augenblick ?
vor und nach hoert sich unstylistisch an, zumindest fuer mich, es kommt auch auf den kontext an. In dem Augenblick wuerde ich sagen
nie wlasnie to bylo w kontekscie (text o nowozencach z tego co pamietam) beda arkusze w necie to obczaisz
mein gott was sollte das heissen vor dem augenblick oder nach dem augenblick?

przed chwila?

vor einer weile
vor kurzem
kurz davor

po chwili?

nach einer weile
kurz danach

das wort augenblick habe ich in solch einem zusammenhang nie gehoert :]

ale nie jestem alfa i omega, zastrzegam
to moze cos ja przekrecam, tak mi zostalo to w pamieci ale okaze sie niedlugo czy dobrze mowie czy zle ;/
ale ja nie wiem, po prostu tak nie slyszalem. jeszcze :)

bede mial arkusz to sie wypowiem:P
http://www.oke.jaworzno.pl/index.php?wybor=matura/prob_06/materialyzesm06

tu jest arkusz i odpowiedzi z dzisiejszej matury
no i juz wiadomo ;) mialo byc:

Viele Menschen fühlen sich recht verloren auf dem Terrain der eigenen Persönlichkeit. Der Blick _____ innen ist jedoch der wichtigste Schritt auf dem weg zum Traumjob.

bolo do wyboru: A vor B nach C mit

dalem nach :) mialo byc mit

brak slownictwa - stadard :D
skad wiesz ze mialo byc mit? ja dalamnach bo z tym sie tylko spotkalam z mit sie nigdy nie spotkalam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przepraszam mialo byc nach :D dobrze mamy, punkt do przodu yeah
Bogu dzieki bo juz myslalam ze sie na tym zblaznilam :D:D
jejku nie straszcie mnie tak bo normalnie Herzschlag dostane nigdzie nie moge znalezc arkuszy po wszystkieserwery sa przeciazone kurcze no
Leute, seid ihr bestimmt ganz normal? Sind die Ergebnisse da, wird ihr alles erfahren. Ihr seid viel zu viel gestresst!!! Dieses Abitur war doch so einfach, dass nur ein Neuling Probleme haben konnte. Ich hatte jedenfalls keine
Ich stimme DomiB zu! Grü sse an Dir
ciesze sie ze matura nie sprawila wam zadnych problemow, byla prosta to fakt ale nie az tak zebym nie zrobil zadnych bledow. Ciesze sie rowniez ze macie obcykany jezyk niestety nie wszyscy na tym forum wymiataja tak jak Wy, a poza tym stres heh nie wchodzi tu w rachube raczej diabelska ciekawosc ]:>
jak to zadnych problemów :-/ fakt ze nie mam 100% dobrze juz świadczy o tym ze jakies problemy były ;) i to na podstawowej :-/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe