Nauka w domu- jaka książka?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Uczę się niemieckiego od 4 klasy szkoły podstawowej, teraz jestem w 2 klasie LO.
Chcę zdawać maturę z niemieckiego, ale problem w tym, że moja klasa ma niższy poziom niż ja :( Nie mam nawet możliwości zmiany klasy bo wszystkie są na podobnym poziomie. Chcę uczyć się w domu, ale nie wiem jaki podręcznik będzie odpowiedni. Możecie polecić mi coś co dobrze przygotuje mnie do matury i powiększy mój zakres słownictwa?
Widzę, że chyba nikt nie chce mi pomóc....
Weronika!
Jaka Weronika? O co Ci chodzi??
Weronika hat ähnliche Erfahrungen. Besser als die Klasse, unterfordert - Autodidakt.
Wiesz, to mi raczej nie pomoże. Prosiłam o radę kogoś kompetentnego, kto naprawdę mógłby mi doradzić w kwestii wyboru podręcznika.
:-)
nie ubliżaj Mokotowi. (kogos kompetentnego...)
wszystko jedno jaki podręcznik. do gramatyki wystarczy Ci repetytorium Bęzy, ew. Dreyer Schmitt.
a słownictwo...hm... czytaj co popadnie, byle by było po niemiecku. czegos nie rozumiesz -> słownik. I tyle z nauki. Trzeba tylko chcieć. Jeśli nie będzie Ci się chciało, to żaden podręcznik nie pomoże.
skoro jesteś już na tak dobrym poziomie, może po prostu znajdź w necie kilka niemieckojęzycznych stronek i czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj, przy tłumaczeniu sama się zorientujesz na jakim poziomie jest twój język, przy okazji możesz się czegoś nowego dowiedzieć zamiast wertować nudne podręczniki.., świetnie bawić i poszerzać swoje horyzonty ...

np tutaj możesz zrobić krótki test i sprawdzić czy wszytko umiesz z tego zakresu materiału (wystarczy że się zarejestrujesz i będziesz miała dostęp do wersji dla zaawansowanych) jeśli czegoś nie rozumiesz przetłumacz sobie lekcje.. w jasny, uporządkowany sposób wyłuszczone są gramatyczne zawiłości :)

http://www.deutsch-lernen.com/anfaengerkurs/uebung1_3.php

tutaj np możesz się trochę pośmiać albo po prostu pobawić ćwicząc swój niemiecki
http://www.iik.de/indiik.html

tutaj z kolei możesz posłuchać niemieckiego w oryginale, znajdź GEO-audio w "Interaktiv", posłuchaj sprawozdań z ciekawych podróży po świecie, sama się przekonasz ile jesteś w stanie zrozumieć

nie wiem czym się interesujesz ale jeśli tylko masz stały dostęp do sieci.. możliwości jest mnóstwo..
Ok, dzięki. Weronika, nikogo nie chciałam obrazić, ale jeśli Mokotow poczuł się urażony to przepraszam.
Mokotow nie poczuł się urażony... :-)
bo Mokotow to "spoko gość" :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie