Nauka niemieckiego. Programy. Książki.

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym znowu uczyć się niemieckiego. Samodzielnie. Uczyłam się go kiedyś w Technikum. A to było 5 lat temu. Mój poziom wtedy to średniozaawansowany. Od tamtej pory nie miałam styczności z niemieckim. Jeśli czytam np. dialogi, które są umieszczone w wersji demonstracyjnej na stronie supermemo.pl Niemiecki - kein problem - to rozumiem wszystkie dialogi nawet poziomu zaawansowanego ale problem w tym, ze ja nie umiem się w tym języku wypowiedzieć. Mam problem z formułowaniem myśli, zdań. A jeśli chodzi o gramatykę to nigdy nie rozumiałam kiedy jest ein, eines, einer, ... .
Czy ktoś mógłby mi polecić dobry sposób nauki, od czego mam zacząć, w jakie książki zainwestować?
-
Obecnie tez zaczęłam się uczyć angielskiego od poziomu A1, bo nigdy nie miałam angielskiego w szkole. Idzie mi średnio. :] Uczę się robiąc fiszki, i korzystam z programu supermemo no problem+. Mam nadzieje, ze niemiecki i angielski nie pomieszają się.
-
Które wydawnictwo posiada lepsze repetytoria i książki do nauki słówek i gramatyki?
Langenscheidt czy Pons?
Coś mało kompetentnych ludzi jest tutaj. W przeciwieństwie do angielskiego forum. :/
No wlasnie Langendscheidt i Ponds to 2 najlepszych ;.)

Super Memo tez polecam jest super do samodzielnej nauki,
Talk to My tez
No i Europlus + Deutsch, tylr ze drogi okolo 300 zl
Dziękuję :)