nauka niemieckiego 2 lata

Temat przeniesiony do archwium.
Angielskiego uczę się od 4 klasy podstawówki i idzie mi nieźle dlatego będę zdawał maturę z tego języka na poziomie rozszerzonym. Aktualnie skończyłem w pierwszej klasie liceum . Niemiecki miałem już przez 3 lata gimnazjum ale praktycznie nic sie nie nauczyle poza paroma słówkami, natomiat w tym roku w liceum miałem dobrą nauczycielkę i czuje duży progres, aczkolwiek w rok przy 2 godzinach tygodniowo niemogłem zbyt wiele się nauczyć.
w drugiej klasie mam 7 ang, i 4 niemieckie. W przyszłości chciałbym znależć prace w niemczech lub moze nawet studiować. Ile czasu powinienem poświęcać dziennie i z czego się uczyć żeby w dwa lata nauczyć się języka tak na maturę rozszerzoną, aby płynnie sie nim posługiwać . Przypominam że uczę sie także angielskiego :)
Cytat: mathias1234
Ile czasu powinienem poświęcać dziennie i z czego się uczyć żeby w dwa lata nauczyć się języka tak na maturę rozszerzoną, aby płynnie sie nim posługiwać .
A, ile czasu masz na ten cel naprawdę?
godzinę byłbym w stanie znaleźć, zależy od dnia, czasami więcej
Skoro tylko godzinę (zakładam minimum!), to załatw uważnie najpierw w ciągu pierwszych 6-ciu miesięcy naszą zakładkę Nauka razem z wszystkimi ćwiczeniami.
Potem pogadamy dalej, bo nie znam twojego dzisiejszego poziomu.
btw. Na odpowiedź potrzebowałeś jeden dzień. To długo, bo możnaby ci tutaj także w razie czego szybko pomóc.
no tak , minimum , teraz w wakacje napewno duzo więcej , ale w roku szkolnym to matma ,fizyka, angielski, ale godzina napewno sie znajdzie. Jak to przerobie to napisze , dzięki. Przed nowym rokiem napeno się wyrobię
Du musst mit dem Mann auf der Straße sprechen, die so sind wie du, Otto-Normal-Verbraucher.
F ten sposób wiesz, że der Mann to liczba mnoga, bo on jest "die so sind wie du". Grzesiek się jeszcze uczy początków, więc weź na to wzgląd i bąć tolerancyjny...
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia