Materiały od A2 do B2

Temat przeniesiony do archwium.
Witam bardzo serdecznie. Mam do wasz wielką prośbę, a mianowicie poszukuje materiałów do języka niemieckiego od poziomu A2 do B2. Podstawy zdobyłem już w szkole. Teoretycznie powinienem być już na poziomie B1 jednak tak nie jest. Postanowiłem, że wezmę się do roboty skoro mam już jakieś podstawy i podciągnę mój niemiecki do poziomu B2. Właściwie to moim głównym celem teraz jest swobodne oglądanie filmów i czytanie książek w tym języku. Dlatego poszukuje dobrych książek / materiałów w których jest dużo tekstów i przetłumaczonego słownictwa. Chcę również popracować nad gramatyką. Jeżeli chodzi umiejętności rozumienia ze słuchu to wydaje mi się że w tym celu wykorzystam filmy których jest pełna masa w internecie. Co do mówienia to mam kontakt z rodowitymi Niemcami, więc z tym problemu chyba nie będzie. Nie szukam niczego co jest od kompletnych podstaw z zwrotami typu gdzie mieszkasz itp. Byłbym bardzo wdzięczny za podanie waszych topowych tytułów które wam bardzo pomogły w nauce.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

PS: Ważną rzeczą jest też to aby można było pracować z tymi materiałami samodzielnie.
Różnica jest taka:
A2
- die wichtigsten Informationen in alltäglichen Gesprächen verstehen, aber auch kurze Ansagen aus dem Radio oder Mitteilungen am Telefon,
- die wichtigsten Informationen aus kurzen Zeitungsartikeln, alltagsbezogenen Anzeigen und öffentlichen Hinweistafeln entnehmen,
- in Geschäften, bei Banken oder Ämtern übliche Formulare ausfüllen,
- Mitteilungen schreiben, die sich auf Ihr unmittelbares Lebensumfeld beziehen,
- sich im Gespräch vorstellen und über die eigene Lebenssituation austauschen,
- in Gesprächen Fragen zu Alltagsthemen stellen und beantworten,
- in Alltagsgesprächen etwas vereinbaren oder aushandeln.

B1
- die Hauptinformationen verstehen können, wenn klare Standardsprache verwendet wird und wenn es um vertraute Dinge aus Arbeit, Schule, Freizeit usw. geht.
- die meisten Situationen bewältigen können, denen man auf Reisen in deutschsprachigen Ländern begegnet.
- sich einfach und zusammenhängend über vertraute Themen und persönliche Interessensgebiete äußern können.
- über Erfahrungen und Ereignisse berichten und Träume, Hoffnungen und Ziele beschreiben sowie kurze Begründungen oder Erklärungen geben können.

Spójrz na nasze "Cwiczenia".
Z tego co napisałeś wynika że jestem mniej więcej na poziomie A2. Jednak moim celem jest poziom B2 a właściwie to większa swoboda w języku (możliwość czytania książek [typu hp] i oglądania filmów). Jeżeli chodzi o ćwiczenia to w komentarzach ktoś pisał, że pojawiają się błędy. Nie wiem czy nadal tak jest. Na pewno je wypróbuje. Ponawiam swoje pytanie odnośnie materiałów do słownictwa najlepiej w kontekście z czytankami.
edytowany przez skayte1996: 03 lip 2015
Cytat: skayte1996
Z tego co napisałeś wynika że jestem mniej więcej na poziomie A2. Jednak moim celem jest poziom B2 a właściwie to większa swoboda w języku (możliwość czytania książek [typu hp] i oglądania filmów). Jeżeli chodzi o ćwiczenia to w komentarzach ktoś pisał, że pojawiają się błędy. Nie wiem czy nadal tak jest. Na pewno je wypróbuje. Ponawiam swoje pytanie odnośnie materiałów do słownictwa najlepiej w kontekście z czytankami.
Z tego, co napisałem nie wynika NIC.
To twoja konkluzja.
Po osiągnięciu poziomu B1 zakładam, że z pewnością kiedyś zauważysz, że chwilowo jest internet, w którym, przy pomocy tzw. wyszukiwarki (browsera), można znaleźć materiały z milionami czytanek i pasującego do nich słownictwa i to na każdym poziomie oczekiwanym przez szukającego.
Mały i niezbyt skomplikowany wpis typu "nauka niemieckiego" jest wprowadzeniem do tej rodziny materiałów. Niektórzy wpisują po prostu "czytanki po niemiecku", co także całkowicie wystarcza, ale ostatnio dorosły człowiek nie używał tego sformułowania.
Co do błędów w ćwiczeniach, to jestem przekonania, że wiedząc, gdzie jest błąd - wiesz gdzie jest błąd i umiesz lepiej. A, sprawdzić, czy to błąd?
To masz też setki możliwości.
No, takie czasy się porobiły. Sorki.
edytowany przez ucha: 03 lip 2015
Proszę o LISTĘ materiałów do nauki, które WEDŁUG WAS SĄ NAJLEPSZE. A jeżeli masz pisać tak bezsensowne wiadomości nie związane z tematem to nie pisz nic. Po to istnieje forum, aby każdy dzielił się w swoją opinią związaną z tematem wpisu.
Dziękuje i pozdrawiam.
Cytat: skayte1996
Proszę o LISTĘ materiałów do nauki, które WEDŁUG WAS SĄ NAJLEPSZE. A jeżeli masz pisać tak bezsensowne wiadomości nie związane z tematem to nie pisz nic. Po to istnieje forum, aby każdy dzielił się w swoją opinią związaną z tematem wpisu.
Dziękuje i pozdrawiam.
Masz mnie na myśli? Zrób B1, to pogadamy.
Witaj
Ksiazki z ktorych ja sie bardzo lubie uczyc to
1 Assimil Niemiecki Latwo i Przyjemnie .to sa 2 tomy (na youtube sa kilka lekcji wpisz Assymil German )
2 Niemiecki w tlumaczeniach swietny do nauki mowienia i gramatyki
3 Edgard kryminal Flirts bardzo wciagajacy kryminal z poziomwm A2 B1
4 Lingo Niemiecki na obcasach .
To sa moje ulubione ksiazki .Mam nadzieje ze pomoglam :)
Tak, pomogłaś. :) Assimila i kryminały edgarda już posiadam :D też uważam, że są świetne. Co do reszty to z pewnością na nie spojrzę. Dziękuje za porady i przywrócenie wiary w to forum bo po przeczytaniu innych wątków myślałem, że nie ma tu nikogo kto by mógł normalnie odpowiedzieć na pytanie :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie