Przyrostek -lste, ktos zna?

Temat przeniesiony do archwium.
Co to za przyrostek (raczej nie stopniowanie), mam przymiotnik fundamentalste, w slowniku jest fundamental (podstawowy pol.), ale nie wiem co w tekscie robi jeszcze ten przyrostek?
Cytat: xxx3
ale nie wiem co w tekscie robi jeszcze ten przyrostek?

Powiedział bym, że robi stopień najwyższy przymiotnika fundamental. Tak, ten przyrostek nie nazywa się stopniowanie. I nikt nie zna przyrostka -lste.
Jak nie chcesz tego pojąć, to uwierz, wiara czyni cuda.
https://niemiecki.ang.pl/gramatyka/stopniowanie_przymiotnikow/stopien_najwyzszy

Hmm...a jak to będzie auf Deutsch-Mój Boże, widzisz i nie grzmisz, a?
edytowany przez klemens001: 16 lis 2015
Gramatyka jezyka niemieckiego jak i polskiego to nie jest zwykly mechanizm gdzie dodajesz końcówki i wszystko gra. Musisz wiedziec ze nie ma czego takiego jak najbardziej podstawowe, to nie logiczne, maslo maslane. Jaka niby roznica jest miedzy podstawowym a najabrdziej podstawowym? Sie wogole nie trzyma sensu. Moj blad, w temacie bez poczatkowego "l".
Cytat: xxx3
Gramatyka jezyka niemieckiego jak i polskiego to nie jest zwykly mechanizm gdzie dodajesz końcówki i wszystko gra. Musisz wiedziec ze nie ma czego takiego jak najbardziej podstawowe, to nie logiczne, maslo maslane. Jaka niby roznica jest miedzy podstawowym a najabrdziej podstawowym? Sie wogole nie trzyma sensu. Moj blad, w temacie bez poczatkowego "l".
spirytusinek najdestylowaniuchniejszy