uffff zrobilam:)prosze o sprawdzenie i mala pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Kochana Mario!
Mam dzisiaj duzo wolnego czasu,wiec piszę do Ciebie.Nazywam sie Marta Nowak i uczęszczam do IIklasy Gim. w Jarocinie.Moja klasa jest bardzo duza - 36 osób.Moimi ulubionymi przedmiotami są biologia,geografia i historia.Bardzo lubie się ich uczyć.Moja szkoła jest duża i ma wielu nauczycieli.Lubie chodzic do szkoly bo mam tu wielu przyjaciół.Częto wyjeżdżamy na wycieczki klasowe.Ja chodze do szkoly muzycznej, gram na skrzypcach i wyjezdzam czesto ze szkola muzyczna na koncerty. Mam 14 lat. Mieszkam w Jarocinie.To miasto jest bardzo ciekawe,gdyż odbywa się tu wiele festiwali, np. Festiwal Muzyki Rockowej.Mam dwie starsze siostry(25,27lat).Moja mama nie pracuje a moj tata jest stolarzem.Mam psa.On wabi sie Rex.On jest oswojony i milutki.Lubię grać w siatkówkę i koszykówkę.Bardzo lubie spotykać sie z moimi przyjaciółmi.Idziemy wtedy do parku i miło spędzamy czas.Na tym konczę ten krótki list i czekam niecierpliwie az odpiszesz.Pozdrawiam Ciebie i Twoja rodzine papa
- tak to powinno wygladac po polsku ale z okazji mojej niewiedzy troszke pozmienialam i wyszlo mi tak:
aha słowka w nawiasach powinny byc po niemiecku:/ i umlautow nie pisalam,więc:
Liebe Maria!
Ich habe heute viel Freizeit und ich schreibe zum dir einen Brief.Ich heisse Marta Nowak und ich besuche zu II Klasse Gimnasium in Jarocin.Meine Klasse ist sehr gross - 36 Manchen.Meine Lieblingsfach sind Biologie, Geographie und Geschichte.Ich mag sehr ihnen lernen.Meine Schule ist sehr gross und hat viele Lehrer.Ich mag zum ihr gehen,ich habe hier viele Freunden.(Często wyjeżdżamy na wycieczki klasowe).Ich besuche zum Musikschule.Ich spiele Geige und ich fahre (czesto)mit Musikschule an Konzert.Ich bin 14 Jahre alt.Ich wohne in Jarocin (to miasto jest bardzo ciekawe gdyz odbywa sie tu wiele festiwali,np Festiwal Muzyki Rockowej).Ich habe zwei alter Schwester - 25,27 Jahre.Meine Mutter hat keine Arbeitet,mein Vater ist Tischler.Ich habe einen Hund.Er heisst Rex und ist zahm und niedlisch.Ich mag Volleyball und Basketball spielen.Ich mag sehr mit meinem Freunden treffen.Wir gehen (wtdy) in Park und (milo spedzamy czas).(Na tym koncze ten)kurz Briefund ich warte (niecierpliwie az odpiszesz). Ich grusse Dich und Deine Familie papa:):)
no nareszcie skonczylam:)
prosze o sprawdzenie i jesli komus bedzie sie chcialo moze wprowadzic cos nowego do tego listu:) Spodziewam sie wielu bledow wiec prosze mnie nie oszczedzac:) staralam sie pisac jak najwiecej niemieckich slow:)PROSZE O SPRAWDZENIE:)
Liebe Maria!

Ich habe heute viel Zeit, darum schreibe dir einen Brief. Ich heiße Marta Nowak und ich besuche die II. Klasse des Gymnasiums in Jarocin. Meine Klasse ist sehr groß - 36 Personen. Meine Lieblingsfächer sind Biologie, Geographie und Geschichte. Ich lerne diese Fächer sehr gern. Meine Schule ist groß und hat viele Lehrer. Ich gehe gern zur Schule, denn ich habe hier viele Freunde. Oft machen wir Ausflüge. Ich besuche die Musikschule. Ich spiele Geige und fahre mit der Musikschule oft zu Konzerten. Ich bin 14 Jahre alt. Ich wohne in Jarocin, diese Stadt ist sehr interessant, hier finden viele Festivale statt, zum Beispiel das Festival der Rockmusik. Ich habe zwei ältere (große) Schwestern, sie sind 25 und 27 Jahre alt. Meine Mutter arbeitet nicht (lub: ist Hausfrau), mein Vater ist Tischler. Ich habe einen Hund. Er heißt Rex, ist zahm und niedlich. Ich mag Volleyball und Basketball. Ich treffe mich gern mit meinen Freunden. Wir gehen dann in den Park und haben eine tolle Zeit. Damit will ich den kurzen Brief schließen und warte ungeduldig auf deine Antwort. Ich grüße Dich und Deine Familie. Tschüß:):)
WIELKIE DZIĘKI:):):):):):):):):):):):)

 »

Pomoc językowa