Nauka pisania i wypowiadania się

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałbym podszkolić się w pisaniu wszelkiego rodzaju niemieckich wypowiedzi (zarówno wypracowań, jak i tych prostszego typu). Znacie może jakąś książkę (albo cokolwiek), która by mi w tym pomogła? Idealna byłaby taka, która zawierałaby mnóstwo przykładów wypowiedzi, porady jak pisać, wskazówki co do formy, zestawy słów, wyrażeń, idiomów itp., które mogą się przydać w danym typie wypowiedzi, ćwiczenia itd.... Podsumowując, szukam czegoś, dzięki czemu móglbym znacznie poprawić swoją umiejętnośc pisania wypracowań. Przyda mi się to na maturze podstawowej, rozszerzonej i ogólnie w życiu (wybieram się na germanistykę).

Pozdrawiam!
Mogę Ci polecić dwie książeczki, zawierające przykładowe formy pisemne wymagane na maturze z j. niemiekiego:
- dla poziomu podstawowego: "Listy i teksty użytkowe z tłumaczeniami"
- dla poziomu rozszerzonego: "Wypracowania maturalne, wzory z tłumaczeniami". Oby dwie książeczki wydane zostały przez wyd. Langenscheidt.

Pozdrawiam ;-)
Dzięki, to mi się przyda.
Skoro już jesteśmy przy maturze... Problem mam również z prezentacją na podstawie materiału stymulującego. Znacie może jakieś książki, która zawierałaby słownictwo mogące się przydać w opisywaniu obrazków i przykładowe pytania, jakie może zadać egzaminujący?

Pozdr.
Moge polecic ksiazke wydawnictwa WAGROS "Deutsch sprechen ohne Probleme" Zawiera ona material stymulujacy wraz z jego opisem i cwiczenia:)
przeczytaj dla rozrywki "Versprechen Sie Deutsch?" Autor : Paul Krieger - dostalam ja wlasnie od mojego nauczyciele ktory sie nazywa Paul Krieger :)

« 

Kultura i obyczaje

 »

Programy do nauki języków