Nauka słownictwa

Temat przeniesiony do archwium.
Uczę się niemieckiego i szukam jakiegoś programu, który pozwoliłby mi nauczyć się wielu słów, wyrażeń i idiomów. Najlepiej gdyby program ten zawierał bazy danych posegregowane tematycznie. Szukam też czegoś, co pozwoliłoby mi się solidnie nauczyć liczby mnogiej rzeczowników.
Co prawda nie znam żadnego podobnego programu, ale mogę Ci polecić "Słownik tematyczny" wyd. Wagros. Zawiera on bardzo dużo słownictwa, które jest posegregowane w przejrzysty sposób. Mnie osobiście przypadł do gustu ten słownik, czesto z niego korzystałem przygotowując się do maturki... :-) A na koniec roku dostałem drugi, identyczny mam więc teraz nawet dwa takie słowniki:D Pozdrawiam!
Ja z WAGROSu mam repetytoria tematyczno leksykalne z rosyjskiego, z niemieckiego tez podobno sa. rosyjskie sa swietne, wiec polecam :)
Słownika tematycznego nie potrzebuję. Mam już jeden wydawnictwa Kanion. Fajny, choć wydaje mi się, że ma dośc sporo błędów. W każdym razie dałem za niego... No już nie pamiętam dokładnie ile, ale w każdym razie dużo pieniędzy.
Profesor Kalus 4.0 do kupienia na stronie: http://www.edgard.com.pl/katalog-gram40.html .
Rewelacja! Masz bazy danych, cwiczenia i sam mozesz dodawac slowka!

Mam to i sie sprawdza, jak sedzialam regularnie to mi na prawde wchodzily slowka do glowy. Acha, on ustala powtorki...
Dzięki, więc to sobie kupię.
Czy chodzi Ci moze o uniwersalny słownik tematyczny języka niemieckiego wyd Kanion?Jeżeli tak to mozesz podac jakiego rodzaju są te błedy?
Ja mam ten słownik. I cóż mogę powiedzieć... Błędów rzeczywiście sporo. Np. podana jest zła liczba mnoga rzeczownika, nieraz niewłaściwy rodzajnik, a raz to mi się nawet udało znaleźć nieistniejące w języku niemieckim słowo "Demokration". Ekspertem nie jestem, ale gdybym miał wystawić temu słownikowi ocenę od 1 do 6, dostałby 4 z minusem.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa