n00b

Temat przeniesiony do archwium.
Hej.
MAm kilka pytan do was. W tym roku zaczynam filologie angielska. Jako drugi jezyk wybralem niemiecki, a nie umiem go ani za grosz:D
Ktory jeyk jest wedlug was prostszy, ang czy niemiec i jesli sie przylozy to jest mozliwe ze naucze sie go w 3 lata na poziom intermediate albo upper - inter???
MAm zaczac jakies kursy , w szkole jezykowej albo prywatnie.

Dzieki z gory.
hm w sumie ja uwazam ze obydwa nei sa zbyt trudne, w niemieckim jest wiecej odmian, ale za to sprawa z czaasami jest duzo prostsza, gramatyka w pewnych kwestiach jest podobna (mowa zalezna/neizalezna np)

jak ktos chce to da sie nauczyc jezyka dosc szybko.....
aha ale moja ocena moze nei byc obiektywna bo angielski znam raczej slabo :P
Większość twierdzi, że angielski jest prostszy niż niemiecki. Trudno powiedzieć. Zgoda z roberciqiem - wszystko co napisał o odmianie i czasach w obu językach to szczera prawda :) Myślę, że łatwiej jest zrozumieć ze słuchu niemiecki. Ale początki z tym językiem są o wiele trudniejsze niż z angielskim. Przynajmniej ze mną tak było. Zanim poczułem ten język upłynęło trochę czasu.
REASUMUJĄC:
Poradzisz sobie, jak jesteś dobry z angielskiego to i z innymi językami nie będziesz miał kłopotów :)
Zapomniałem dodać - w niemieckim jest łatwiej z wymową, bo są ścisłe reguły dotyczące wymawiania tego, co się pisze :)
tja tyle ze rzadko ktory polak dobrze wymawia r i umlauty

zreszta po angielsku etz jest sporo problemow, m. in. z th ....
auffälliger sind die Diphtonge... daran erkenne ich häufig die Herkunft
Mozecie doradzic mi jakies ksiazki dla poczatkujacych, grama z plytkami jakimis.
Angol fajniejszy i się bardziej przyda
zalezy komu.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nur deutsch