Doradzcie Mi

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć Wszystkim!

Piszę do Was, ponieważ mam 14 lat i lubię niemiecki, ale nie mam zbyt dobrych możliwości nauki tego języka. W podstawówce miałem 3 godz. w tyg i rozumiem już niemiecki na tyle, że mogę swobodnie rozmawiać po niemiecku. W gimnazjum mam niestety tylko 1 godz. i ucze się tego samego co w podstawówce. Napiszcie czy wiecie jak rozwiązać mój problem z nauką tego języka... Uwielbiam go i chce się z nim związać. Studia itp.

( W maju na próbnej maturze (multimedialnej) miałem 62% ;) )
Probuj czytac artykuly z gazet ( z netu) po niemiecku, znajdz sobie kogos, z kim moglbys pogadac np. przez GG, ogladaj telewizje niemiecka... :)
Masz jedna godzine tygodniowo jezyka obcego? Czy tylko jedna niemieckiego, bo reszta to inny jezyk?
:)
Nio a ja sobie myślę że nawet nieźle Ci poszło na tej multimedialnej maturze. Uważam że 62 % dla dziewczyny która ma zaledwie 14 jest całkiem dobrym wynikiem. Nafomiast fakt że lubisz Niemiecki pozwala rokować duże nadzieje na przyszłość. Myślę że jeżeli tylko będziesz systematyczna osiągniesz swój cel :) tego przynajmniej naprawdę bardzo Ci życzę. Czytaj dużo, słuchaj np. telewizji niemieckiej pracuj nie tylko nad słownictwem ale także nad gramatyką która jest nie mniej ważna moim zdaniem i bez niej jest trudno. Ja także bardzo lubię niemiecki i cięszę się że Ty już w wieku 14 wiesz że swoją przyszłość chcesz powiązać z niemieckim :) naprawdę bardzo się cieszę i życzę powodzenia...
ale to jest chlopczyk a nie dziewczynka ;)
a ja powiem że też lubie niemiecki=D
was du nicht sagst :>
tak przepraszam zgadza się, to jest chłopak mimo to wszystkiego najlepszego mu życzę, myslę że mu się uda... Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa