Gramatyka dla zaawansowanych

Temat przeniesiony do archwium.
Jakie znacie podręczniki do niemieckiego dla bardziej zaawansowanych (mój poziom to ZMP, ale jeżeli nie ma o książki o idealnie do mnie dopasowanym poziomie, to wolałbym już mieć za trudną niż za łatwą).
Übungsgrammatik für Fortgeschrittene z wydawnictwa Hueber
To co wyżej, a także Übungsgrammatik Deutsch Helbig / Buscha oraz Deutsches Übungsgsbuch Buscha / Friedrich (przy czym to ostatnie bardziej na leksykę, choć w połączeniu z gramą).
Przymierzałem się do kupna "Übungsgrammatik fuer Fortgeschrittene", ale zobaczyłem też przy okazji (niestety żadnej z książek z bliska, tylko w sklepach internetowych) "Grammatik in Feldern" - z opisu wynika, że również jest to książka dla bardziej zaawansowanych. Pomyślałbym, że obie książki są mniej więcej o tym samym, gdyby nie fakt, że wydane zostały przez to samo wydawnictwo, czyli na pewno czymś się różnią... Czy wie ktoś może, jaka jest między nimi dokładnie różnica? Bo dylemat mam teraz spory... Z jednej strony mogłaby zadecydować cena: "Übungsgrammatik fuer Fortgeschrittene" wychodzi aż 2x razy taniej (nie trzeba do niej dokupywać klucza odp.), ale z drugiej strony tego typu książka to nabytek na wiele lat, więc jeśli "Grammatik in Feldern" jest lepsza, to mogę zapłacić te dodatkowe 60 zł. Nie chciałbym jednak niepotrzebnie przepłacać i to na książkę, która mogłaby się okazać mniej dla mnie odpowiednią od tej tańszej, dlatego wolę się najpierw Was spytać, co o obu książkach sądzicie. Może ktoś miał możliwość ich porównania?
"To co wyżej, a także Übungsgrammatik Deutsch Helbig / Buscha oraz Deutsches Übungsgsbuch Buscha / Friedrich (przy czym to ostatnie bardziej na leksykę, choć w połączeniu z gramą)."

To pierwsze już mam - fajne. Drugie widziałem - też fajne. Ale tej trzeciej jeszcze nie widziałem. Mógłbyś mi powiedzieć, co w niej znajdę? Mógłbyś podać tytuły jakichś przykładowych rozdziałów? Chciałbym opanować leksykę. Najbardziej interesuje mnie słowotwórstwo. Czy tego typu ćwiczeń jest w książce sporo, czy jest to bardiej uczenie się słówek na pamięć? Jakie są proporcje między jednym a drugim?
Najlepiej będzie, jeśli się wybierzesz do księgarni i tę ksiązkę też oblukasz :). Mi się ona b. podoba, jak dla mnie ciekawsza od Übungsgrammatik. Co w niej jest? Dużo ćwiczeń na synonimy(np. kiedy grüßen, kiedy begrüßen; anvertrauen/trauen/zutrauen), antonimy. Na poszczegolne prefixy, sufixy. Nie ma tam typowego rycia na pamieć, typu: lista słowek i jazda. A wszystko 'umilaja' obrazki - dosłowne przedstawienia idiomów :) Kurcze, trudno mi opisać te ksiazke, to chyba trzeba samemu zobaczyc i ocenić :)
No właśnie dziś zastanawiałem się nad ksiązką Karin Hall / Barbara Scheiner - Übungsgrammatik für Fortgeschrittene...i nie wiedziałem czy brać czy nie..:/ możecie mi coś powiedziec na temat tej ksiązki???
Słyszałem jeszcze o Gramatyce Knaursa...może ktoś ma lub słyszał?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Inne