Nauka języka

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do was zapytanie związane z nauką języka niemieckiego. Jaki podręcznik do nauki samdzielnej polecilibyście uczennicy klasy pierwszej liceum z średnio zawansowanym poziomem znajomości języka.Obecnie jestem w klasie z rozszerzonym niemieckim, lecz zaczynamy naukę od zera ze względu na uczniów, którzy nie znają podstaw gramatyki. Podręcznik jest dla mnie za łatwy (Alles klar 1b) i by nie zapomnieć języka postanowiłam się uczyć samodzielnie. Znacie jakiś dobry podręcznik, który przygotowałby mnie do matury rozszerzonej?
Zdaję maturę z neimeickiego(podstawę) i przerabiam teraz w szkole Alles Klar 3a i 3b. Opócz tego korzystam z książki "Trening maturalny.Repetytorium dla poziomu podstawowego i rozszerzonego" wyd. Langenscheidt- jest naprawdę dobra-wszystko jest podzielone na gramatykę,czytanie,słuchanie(jest dołączona płyta), mówienie(rozmowy sterowane),pisze jak pisac np.rozprawkę czy opowiadanie. Zapytaj się swojej nauczycielki czy np. nie mogłaby Cie odpytywać z tych rozmów sterowanych,bo resztę to bez jej pomocy mozesz zrobić.
Też przerabiałam Alles Klar 3a i 3b. Książka dobra, ale ja wolę serię Tangram. Podręczniki bardzo obszerne, materiału sporo, dobre wyjaśnienia gramatyczne no i dużo słownictwa.
Dla średniozaawansowanych są przeznaczone podręczniki Tangram 2A (prostszy) i 2B (trudniejszy).

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia