Noch nicht gemerkt?

Temat przeniesiony do archwium.
Ich habe keine rechte Lust mehr ... Überzeugt mich, daß ich Unrecht habe.

(Die Seite ist vor die Hunde gegangen...)

:-(((
ja, ihr habt das nicht anders gewollt.
Meint Ihr es, das es rundherum vor kommerzieller Scheiße wimmelt oder die Tatsache, dass es in den Threads meistens um echtes Betteln armer Schweine geht, die nicht mal ihren Arsch bewegen wollen, um es selber zu versuchen und nur um Überprüfung zu bitten oder aber um idiotische Fragen unserer polnischen käuflichen Pissnelken, die es auf Sozialhilfe, Heirat mit einem Deutschen oder etwas Ähnliches abgesehen haben, was mit Deutsch nichts zu tun hat oder ... ?
Die Wortwahl Deiner Antwort, Tibor, entspricht nicht meinem Vokabular und auch keineswegs dem Sinn meines Threads.

Der Inhalt allerdings schon... :-)))
Ja, man lästert ab und zu :) . Wird nie wieder vorkommen, hoffe ich ;) .

Dann lassen wir das Forum ein kleines bisschen "moderieren", indem man das albernste Zeug unbeantwortet lässt (gedade nicht die höflichste, doch wohl die wirksamste Lösung) oder es zumindest mit einem Standardkommentar versieht (z.B. Versuch mal selber und lass es hier bloß korrigieren).
Habe soeben so etwas erstellt und ins Web gestellt:

http://docs.google.com/Doc?id=dgw28x2b_20j8c4n5

Konstruktive Kritik, Ergänzungen und weitere Mitverfasser durchaus erwünscht.

Nun kann man einfach diesen Link einfügen, wenn jemand zu sehr übertreibt.
co proponujecie? Ja ze swojej strony sporo tematów przenoszę do "Brak własnego wkładu" ale nie wiem na ile to pomaga...
Niby "Nur deutsch", ale adminowi się nie podskakuje :) . Przenoszenie to najlepsze i najprostsze wyjście. Możesz także dodać obok zdania "Zgłoś wpis do usunięcia" link "Zgłoś wpis do przeniesienia" i dodać coś w rodzaju FAQ/netykiety (patrz mój link powyżej - napisałem go na potrzeby naszego intranetowego forum na uczelni i zamierzam z niego korzystać do oświecania najcięższych przypadków braku wkładu własnego, ale spokojnie możesz z tego coś wykorzystać lub poszukać w sieci gotowych FAQ np. z PHPBB itp.). Fajnie by było mieć paru pomagierów-moderatorów, którzy mogliby przynajmniej przesuwać posty. I czy nie można by dać użytkownikom szansy edytowania swoich postów - czasem wpadnie literówka lub sobie przypomnę o czymś i muszę odszczekiwać/uzupełniać w nowym poście. To tylko taka sugestia, może kiedyś znajdziesz czas i ochotę ...
Tibor..... ma racje.
jest bardzo proste rozwiazanie, ktore bardzo dobrze sprawdza sie np na forach motoryzacyjnych(jestem na dwoch, wiec moge cos na ten temat powiedziec)
powolac paru moderatorow, ktorzy potrafia na jakims juz tam poziomie poslugiwac sie niemieckim i ktorzy bede mieli dzialalnosc forum pod ciaglym nadzorem.
to jest forum " szlifuj swoj niemiecki" wiec wszelkie posty typu,(np. tlumaczenia powyzej kilku(2, 3) zdan, wypracowania(tlumaczenia), odrabiane zad dom bez wlasnego wkladu od razu bylyby blokowane i usowane. Osoby, ktore by nieodpowiednio sie zachowywaly, dostawalyby ostrzezenia, 3 ostrzezenia-kasowanie uzytkownika itp.
bez wprowadzenia ostrych zasad, powstanie z tego forum smietnik.......
(edytowanie postow to podstawa)
smietnik - Mülleimer. Eine treffende Bezeichnung. Und - danke Don - die genaue Verifikation meiner Unlust... :-)
ich stehe immer gerne zur Verfügung
:-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie